Rīgas pašvaldības pārstāvji tiekas ar Tallinas delegāciju, lai dalītos pieredzē par vienotas skolas veidošanu galvaspilsētā

4. oktobrī Rīgas domē viesojās Tallinas delegācijas pārstāvji, lai pārrunātu Rīgas aktivitātes pārejā uz mācībām latviešu valodā un ceļā uz vienotu skolu galvaspilsētas izglītības iestādēs.

“Lai gan Rīga un Tallina konkurē savā starpā, mums ir daudz kopīgu lietu, ko vienam no otra mācīties un tādā veidā stiprināt reģionu. Tāpēc mums ir milzīgs prieks uzņemt Tallinas domes Izglītības un kultūras komiteju Rīgas domē un dalīties ar mūsu pieredzi, kas saistās ar izglītības sistēmas sakārtošanu, it īpaši pārejā uz vienoto skolas sistēmu, jo izglītoti un prasmīgi iedzīvotāji ir jebkuras labklājības valsts pamats ”

akcentē Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks.

Tallinas viesi kopā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadību un Izglītības, kultūras un sporta departamenta ekspertiem apsprieda aktualitātes un diskutēja par Vienotas skolas jautājumiem. Rīgas pašvaldības pārstāvji un arī Latviešu valodas aģentūras darbinieces sniedza ieskatu līdz šim paveiktajā Rīgas skolās un pirmsskolās pārejot uz mācībām latviešu valodā un dalījās ar savu pieredzi, ieteikumiem un atbildēja uz viesu interesējošajiem jautājumiem.

“Ir prieks, ka Rīga var uzņemt ciemiņus no kaimiņvalsts galvaspilsētas domes un dalīties pieredzē un mūsu mācībās, nodrošinot pāreju uz vienotu skolu. Šis process ir šī mācību gadā lielākais izaicinājums mūsu skolās. Tallinas domes Izglītības komitejas deputāti uzklausīja mūsu ekspertus, diskutēja par risinājumiem un apmeklēs arī Rīgas 34. vidusskolu klātienē. Šī gada pavasarī biju darba vizītē Tallinā, lai vairāk uzzinātu arī par viņu pieredzi,”

saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

Tallinas delegācijas viesi plāno apmeklēt arī Rīgas 34. vidusskolu, lai iepazītos vairāk ar skolas pieredzi pārejā uz mācībām latviešu valodā. Skola jau arī iepriekš īstenoja atsevišķās klasēs mācības latviešu valodas programmā.

🔎 Foto no vizītes – ŠEIT