Turpinās Dauderu parka pārbūves darbi

Šovasar atsākās Dauderu parka (iepriekš Aldara parka) pārbūves darbi, kas ir labiekārtošanas darbu trešā kārta. Viens no vērienīgākajiem trešās kārtas darbiem ir parka torņa jeb mākslīgo pilsdrupu atjaunošana. Torni paredzēts izmantot alpīnisma treniņiem, tajā tiek veidots arī skatu laukums. Šobrīd parkā notiek teritorijas labiekārtošanas darbi, izbūvējot celiņus, ierīkojot bērnu rotaļu laukumu, vingrošanas zonu, kā arī izveidojot amfiteātri ar skatuvi uz bumbu patvertnes jumta.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta projekta “Aldara parka pārbūve” trešā kārta tika uzsākta 2021. gada jūlijā. Darbus plānots pabeigt šajā būvniecības sezonā. Viens no vērienīgākajiem trešās kārtas darbiem ir torņa jeb mākslīgo pilsdrupu atjaunošana. Akmens torņa sienas tiek atjaunotas tā, lai pēc darbu pabeigšanas, tās droši varētu izmantot alpīnisma treniņiem un vienlaikus veidotas tā, lai novērstu nedrošu spēlēšanās praksi bērniem. Torņa iekšpusē paredzēts izvietot Latvijas alpīnisma vēsturei veltītu ekspozīciju, savukārt torņa augšpusē veidos skatu laukumu. Trešajā kārtā tiek veikta virkne citu darbu, piemēram, izbūvēts bērnu rotaļu laukums ar gumijas segumu, izgatavots un uzstādīts žogs un vārti, kas veidoti metāla konstrukcijās laikmetīgā stilā un norobežo parka teritoriju no Sliežu ielas puses, kā arī uzbūvēti jauni parka celiņi un veikta esošo celiņu pārbūve. Paralēli šiem darbiem norit parka teritorijas apzaļumošanas darbi, kā arī izveidotas puķu dobes un iesēts zāliens. Parka teritorijā ir izbūvētas kāpnes, kuras vijas visa paugurainā reljefa garumā, ļaujot parka apmeklētājiem nokļūt no torņa līdz amfiteātrim un zemāk.

Parka teritorijā atrodas arī bunkurs, kura atjaunošana jau ir pabeigta. Savulaik bunkurs kalpojis tikai kā patvertne, bet šobrīd tas atjaunots, saglabājot tā vēsturisko veidolu. Uz bunkura jumta izveidota skatuve, bet uz tā sienām tiks izvietoti parka vēstures informatīvie stendi. Tāpat pretī skatuvei ir uzsākta amfiteātra būvniecība, kas kopā nodrošinās vietu dažādu pasākumu organizēšanai, piemēram, koncertiem un brīvdabas izrādēm.

Dauderu parkā izveidota arī vingrošanas zona. Tāpat blakus esošās skolas sporta nodarbību vajadzībām tiek veidots skriešanas celiņš, tāllēkšanas bedre. Uzstādītas vingrošanas iekārtas, kuras būs pieejams visiem parka apmeklētājiem. Skriešanai un slēpošanai būs izmantojami lokveida parka celiņi, apmēram 265 metru garumā.

Pēc Dauderu parka pārbūves īstenošanas uzstādītos sporta infrastruktūras objektus paredzēts izmantot dažādām aktivitātēm.

Būvdarbus veic pilnsabiedrība “Guliver Construction”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Jurēvičs un partneri”, autoruzraudzību – SIA “ARH stadija”.

Iepriekš jau tika stāstīts, ka šī gada maijā Aldara parku pārdēvēja par Dauderu parku. Projekta pirmo un otro kārtu ekspluatācijā pieņēma 2021. gada novembrī. Abu kārtu realizāciju īstenoja ar Rīgas domes finansējumu, kopējām izmaksām sasniedzot 1,2 miljonus eiro, uzbūvējot parka dārznieka māju ar tualeti, skeitparku, uzstādot žogu un komunikāciju izbūvi.
Projekta trešās kārtas realizēšanai pašvaldības finansējums sastāda 2,49 miljoni eiro. Projekta īstenošanas laikā norit sadarbība ar Latvijas alpīnistu savienību, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļu un parkam blakus esošo Rīgas 28. vidusskolu.