Aicina brīvprātīgos iesaistīties bioloģiskās daudzveidības veicināšanā Rīgā
Īstenojot ekosistēmas atveseļošanas projektu, Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departaments aicina ikvienu interesentu, kuram rūp dabas aizsardzība, kļūt par brīvprātīgo, lai kopīgiem spēkiem veicinātu bioloģisko daudzveidību un sakoptu Jaunciema dabas liegumu un Kazas sēkli.
Kopš 2022. gada Pilsētas attīstības departaments ir iesaistījies starptautiskā projektā “urbanLIFEcircles”, kura mērķis ir veicināt bioloģisko daudzveidību Rīgā, izglītot sabiedrību un sakopt projekta teritorijas – Jaunciema dabas liegumu un Kazas sēkli pie Lucavsalas.
Brīvprātīgajiem kopā ar projekta komandu būs iespēja iegūt praktisku pieredzi starptautiskā dabas daudzveidības veicināšanas un aizsardzības projektā, savukārt studentiem tā ir iespēja integrēt pieredzi un iegūtos datus bakalaura vai maģistra darba izstrādē. Dalībnieki apgūs prasmi strādāt komandā un organizēt savu laiku, kā arī tiks aicināti piedalīties kopīgās talkās un monitoringa norises dienās. Brīvprātīgos plānots iesaistīt invazīvo sugu talkās, demonstrāciju zonu izveidē Kazas sēklī, kā arī citās aktivitātēs vasaras sezonā no maija līdz septembrim līdz 2027.gadam.
🟩 Par projekta brīvprātīgo dalībnieku var kļūt ikviens interesents, kas vēlas ar savu darbu Rīgu padarīt sakoptāku un vietējām sugām bagātāku. Katrs pēc saviem ieskatiem un spējām var atsaukties aicinājumam, kā arī nākt klajā ar savu iniciatīvu. Par konkrētām aktivitātēm dabas sakopšanai tiks uzrunāti tie dalībnieki, kuri aizpildīs reģistrācijas anketu.
Bioloģiskās daudzveidības veicināšana un aizsardzība ir svarīga, jo urbanizācija visā pasaulē ir kļuvusi par vienu no galvenajiem biotopu jeb dzīvotņu zuduma cēloņiem. Starp urbanizācijas nelabvēlīgajām ietekmēm uz dabisko vidi ir apdzīvotās platības un necaurlaidīgās virsmas palielināšanās, dažu atlikušo dabisko biotopu sadrumstalotība, vietējo faunas un floras sugu nomaiņa (līdz izzušanai), nelabvēlīga apstādījumu kopšanas prakse, piesārņojums, dabisko ūdensteču nosēdināšana u.c. To sekas ir bioloģiskās daudzveidības un ar to saistīto ekosistēmu pakalpojumu samazināšanās un līdz ar to arī pašu cilvēku dzīves vides pasliktināšanās.
Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departaments piedalās starptautiskā projektā “Adaptīva sabiedrībā balstīta bioloģiskās daudzveidības pārvaldība pilsētu teritorijās, lai uzlabotu ekosistēmu savienojamību un veselību (urbanLIFEcircles (101074453 LIFE-2021-SAP-NAT)”.
🟩 Vairāk informācijas par projektu Rīgas Attīstības departamenta mājaslapā – skatīt ŠEIT.