Arī jūlijā kultūrtelpas “Strops” aicina uz kultūras pasākumiem piesātinātiem vakariem

, , , ,

Vēl visu jūliju mobilās kultūrtelpas “Strops” aicina rīdziniekus un viesus izbaudīt daudzveidīgu kultūras pasākumu programmu. Koncerti, radošās darbnīcas, pasākumi bērniem un sirsnīgas tikšanās ar kaimiņiem – tas viss piecās Rīgas apkaimēs!

Šajā vasarā Rīgā darbojas piecas mobilās kultūrtelpas “Strops”:

 • Rīgas Centrālās bibliotēkas Bolderājas filiālbibliotēkas dārzā;
 • Čiekurkalna bibliotēkas dārzā;
 • Ēbelmuižas parkā;
 • Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas pagalmā;
 • Pļavnieku Zaļajā birzī.

Kultūrtelpā “Strops” Bolderājas filiālbibliotēkas dārzā notiks divi pasākumi

 • 11. jūlijā no plkst. 18.00 – notiks vakars jauniešiem, kura laikā plānota tikšanās un radošas nodarbes ar bērnu grāmatas “Dorabellas istaba” autori Daci Kravali, bet pēcāk skanēs koncerts “Vārds jaunajiem mūziķiem” – jauniešu grupu “Pēdējais vilciens” un “Stariņš” vadībā.
 • 25. jūlijā, no plkst. 18.00 – norisināsies keramikas darbnīca “Mālu ēdnīca” sadarbībā ar Rīgas Porcelāna muzeja izbraukuma darbnīcu un “Waterflower” jeb Sabīnes Moores interaktīva performance, izmantojot augus un elektronisko mūziku.

Kultūrtelpa “Strops” Ziepniekkalnā pārsteigs ar dažādiem koncertiem un pasākumiem bērniem

 • 12. jūlijā plkst. 19.00 – visi aicināti uz operdziedātājas Evijas Martinsones un pianistes Agneses Egliņas koncertu.
 • 13. jūlijā plkst. 19.00 – mazākos gaidīs pasākums “Brīnumu diena”. Tajā plānota tikšanās un radoša nodarbība ar bērnu grāmatas “Dorabellas istaba” autori Daci Kravali, kā arī zinātnes centra “Vizium” radošās darbnīcas un tikšanās un radošas nodarbes bērniem ar Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra apkaimju koordinatori un Ziepniekkalna apkaimes biedrību.
 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – jūlija izskaņā Ziepniekkalna iedzīvotājiem sarūpēts Mārča Auziņa un Aijas Vītoliņas muzikāls ceļojums koncertprogrammā “Krustojumi”.
 • 27. jūlijā plkst. 11.00 – notiks Katrīnas Gupalo koncerts bērniem kopā ar Edgaru Vilcānu un Armandu Varslavānu. Visus priecēs arī Rīgas Cirka skolas burbuļu stacija.

Kultūrtelpā “Strops” Čiekurkalna bibliotēkas dārzā

 • 3. jūlijā plkst. 18.00 – gaidāmas izzinošas pastaigas gida pavadībā uz Čiekurkalna ievērojamākajiem objektiem “Iepazīsti savu Čiekurkalnu”, bet pēc tām – Improvizācijas akadēmijas teātra izrāde.
 • 17. jūlijā plkst. 18.00 – notiks Rīgas Jauniešu Leļļu teātra “I-ā” izrāde “Sapnis par karali”.
 • 31. jūlijā plkst. 18.00 – apmeklētājus pārsteigs mūzikas grupa “Jōra” un pēc tās – latviešu kino vakars.

Kultūrtelpā “Strops” Pļavnieku Zaļajā birzī

 • 3. jūlijā plkst. 18.00 – kopā ar jauno mūziķi un dziesmu autori Rūtu Ķergalvi, spilgto personību un dziedātāju Ievu Sutugovu un mūziķi Kārli Būmeisteru tiks ieskandināta vasaras festivālu sezona.
 • 17. jūlijā plkst. 18.00 – sezonas noslēguma pasākumu Pļavnieku Zaļajā birzī vadīs jaunā, enerģiskā dziedātāja un dziesmu autore Diona Liepiņa. Vakara turpinājumā Rīgas DJ skola un tās dibinātājs Kaspars Dabra jeb DJ Dubra kopā ar vienu no labākajiem Latvijas skrečošanas mākslas dīdžejiem Kasparu Dziļumu jeb DJ Aspirins apmeklētājus iepazīstinās ar dīdžejošanas pamatprincipiem, vadīs praktiskās darbnīcas un paraugdemonstrējumus, bet vakara noslēgumā gaidāmas dejas abu profesionālo DJ mūzikas pavadījumā.

Kultūrtelpa “Strops” Ķengaraga apkaimē

 • 11. jūlijā plkst. 19.00 – Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas pagalmā, jūliju ieskandinās ar Daumanta Kalniņa un Romāna Vendiņa koncertu. Mūziķi radīs vasarīgi romantisku noskaņojumu, izpildot latviešu un ārzemju autoru dziesmas, tostarp arī kādu Daumanta Kalniņa radītu dziesmu.
 • 18. jūlijā plkst. 19.00 – gaidāms Kaspara Zemīša un Kārļa Zemīša koncerts. Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis kopā ar vecāko dēlu Kārli Zemīti (grupas “Pirmais kurss” mūziķi) atskaņos savas ģitāras zelta repertuāru. Pavisam noteikti neizpaliks arī sulīgā humora piepildītas sarunas.
 • 25. jūlijā plkst. 19.00 – sezonu noslēgs roks, grupas “Dzelzs vilks” līdera Jura Kaukuļa solo koncertā ar pilnu jaudu skanēs dziesmas un melodijas dažādām ģitārām, elektronikai un vienai balsij, tostarp mūziķa radītas, labi pazīstamas un mazāk zināmas kompozīcijas no dažādiem “Dzelzs vilka” daiļrades posmiem un dziesmas no teātra izrādēm.

“Stropos” apmeklētāji vasaras garumā var baudīt daudzveidīgu pasākumu programmu, tajā skaitā kultūrizglītojošus pasākumus, dzejas lasījumus, koncertus, performances, bērnu sarīkojumus, tikšanos ar māksliniekiem, sporta aktivitātes un dažādas citas norises. Šogad jūnijā un jūlijā “Stropos” paredzēti vairāk nekā 30 pasākumu, kuru rīkotāji ir pašvaldības kultūras iestādes.

Šie pasākumi rīdziniekiem un pilsētas viesiem pieejami bez maksas.

Par aktualitātēm un pasākumiem mobilajās kultūrtelpās “Strops” visas vasaras garumā var uzzināt mājaslapā kultura.riga.lv, vasara.riga.lv, kā arī sekojot līdzi Rīgas domes sociālo tīklu lapās “Rīga” un “Rīgā notiek”.