“Pasaule ap mani” – izstāde un svētku pasākums bērniem NVO namā

Ar Latvijas Mazturīgo Atbalsta biedrības “Dace” gādību NVO namā no 2023. gada 6. decembra būs apskatāma bērnu ar īpašām vajadzībām radošo darba izstāde “Pasaule ap mani”. Šādu izstādi, kurā darbu autori ir bērni ar īpašām vajadzībām, biedrība “Dace” rīko jau deviņpadsmito reizi. Pasākuma mērķis ir celt mazo mākslinieku pašapziņu, ļaut bērniem apzināties, ka viņi ir talantīgi, kā arī novērtēt viņu veikumu, apbalvojot izstādes dalībniekus. Izstāde “Pasaule ap mani” NVO namā būs apskatāma līdz 2024. gada 5. janvārim.

Izstādē piedalās Rēzeknes internātpamatskolas-attīstības centra, Rēzeknes 6. pamatskolas, Tukuma novada speciālās izglītības iestādes, Rīgas 2. pamatskolas, Rīgas 3. pamatskolas, Rīgas 4. pamatskolas, Gaismas pamatskolas, Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas audzēkņi un Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” pārstāvji.

“Dalība izstādē un svētku pasākumā „Pasaule ap mani” bērniem ar īpašām vajadzībām, bērniem ar invaliditāti sniedz iespēju izkustēties no ierastās vides un piedalīties svētku sarīkojumā, dažiem tā ir pirmā viesošanās Rīgā. Katru gadu izstāde ir atšķirīga, jo bērnu radošums un fantāzijas iemājo viņu darbos, un katru reizi tajā atklājas brīnišķīgi bērnu talanti, viņu spējas rūpīgi izpildīt savus darbus. Izstādē, kā ik gadu, bērni piedalās ar dažādās tehnikās darinātiem – līmētiem, filcētiem, adītiem, izšūtiem vai no koka veidotiem darbiem, atspoguļojot sev tuvu tēmu.”

stāsta Latvijas Mazturīgo Atbalsta biedrības ”Dace” valdes priekšsēdētāja Dace Deizija Rode

📌 Izstādes “Pasaule ap mani” darbu autoru – mazo mākslinieku godināšanas pasākums notiks NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A), otrdien, 2023. gada 12. decembrī.

● Svētku pasākums sāksies plkst. 11.00, kad bērniem būs iespēja darboties trīs radošajās darbnīcās. Par darbnīcu saturu un Ziemassvētku noskaņām tajās gādās nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Latvijas sieviešu invalīdu apvienība “Aspazija” aicinās uz radošo darbnīcu “Neparastās Ziemassvētku kartiņas”, kurā no dažādiem materiāliem – pogām, pērlītēm, dabas materiāliem vai kartona – varēs veidot skaistus, interesantus un gaumīgus kartiņu dekorus. Biedrība “Iļģuciema sievietes” par “Zvaigžņu darbnīcu” vēsta: “Kā ceļiniekus ved ceļa zvaigzne, jūrniekus – Polārzvaigzne, tā 3 ķēniņiem zvaigzne rādīja ceļu pie Dieva dēla. Darbnīcā veidosim zvaigznes, lai tās mums mirdz un rāda īsto ceļu dzīvē!”. Savukārt biedrība “Priekumus” piedāvās “Ziemas bumbuļošanās darbnīcu”, kurā kopā varēs mācīties darināt dzijas bumbuļus cepurēm, rotājumiem vai vienkārši priekam!

● Savukārt plkst.12.00 sāksies svētku pasākums, kurā dalībniekus un viesus sagaidīs muzikāli pārsteigumi – uzstāsies duets “Anete Porga music” un mūziķis Lauris Valters. Pasākumā viesosies Rūķis Lina Vīne. Visi mazie mākslinieki – radošo darbu autori saņems atzinības rakstus un dāvaniņas. Noslēgumā bērnus sagaida svētku cienasts.