Ar rituāliem, dziesmām un diskusijām par Baltijas jūru augusta izskaņā Rīgas piejūras apkaimēs noritēs Senās uguns nakts
Rīgas vasaras pasākumu programmas izskaņā, 31. augustā, Rīgas piejūras apkaimes – Vecāķi un Daugavgrīva, aicina apmeklēt īpašu pasākumu – Senās uguns nakti. Baltijas jūras krastā ugunskuri augusta beigās tiek aizdegti, lai parādītu piejūras tautu vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Rīga aicina svinēt šo apkaimju iedzīvotāju svētkus, vienlaikus apliecinot kopīgo apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru.
Daugavgrīvas pludmalē
Daugavgrīvas pludmalē Senās uguns nakts šogad notiks ar īpaši veidotu programmu un scenogrāfiju. Dienas programmā apkaimes iedzīvotāji aicināti iesaistīties radošajā darbnīcā, diskusijā par Baltijas jūru, jogas un meditācijas nodarbībās, vērot pludmales glābēju paraugdemonstrējumus un citas aktivitātes. Vakara saulrietā gaidāms uguns rituāls, grupas “Iļģi”, Mārtiņa Miļevska, jauktā kora “Anima” un Dj Monstas uzstāšanās.
Pasākuma programma sāksies plkst. 14.00, kad ģimenēm tiks dota iespēja darboties ar otrreizējās izmantošanas materiāliem “Radošās darbnīcas” teltī. Apkaimes talantīgie jaunie mākslinieki veidos lielformāta gleznu “Veltījums jūrai”, kura vakara gaitā pārtaps vides instalācijā. Glezna tās instalācijas statusu iegūs laikā no plkst. 18.00 līdz plkst. 23.00, kad ikviens no pasākumu apmeklētājiem varēs uzrakstīt vēlējumu un tas taps redzams UV staros.
Dienas gaitā notiks arī biedrības “Latvijas Pludmales Glābēju Asociācija” aktivitātes un praktiskas nodarbības bērniem un jauniešiem par drošību uz ūdens, notiks jogas un meditācijas nodarbības ar sertificētu instruktori no “Nora joga”, “Labo domu gājienā” ikviens varēs Latvijas kontūras kartē ievietot īpaši veidotu sveci, paužot pozitīvas domas un mīlestību pret savu zemi un jūru.
Savukārt vakarā varēs baudīt Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņu un absolventu Tautas instrumentu ansambļa priekšnesumu, grupas
“Iļģi” uzstāšanos un īpašu rituālu, lai aizvadītu saules starus aiz horizonta un piesauktu uguns labvēlību.
Plkst. 21.00 notiks uguns iedegšana bungu un perkusiju instrumentu pavadībā Mārtiņa Miļevska izpildījumā, vakara noskaņu papildinās arī jauktais koris “Anima” ar diriģenti Lauru Leontjevu, savukārt, vakara pēdējā priekšnesumā kora balsis savienosies ar dīdžeja Monsta elektronisko mūziku, kas skanēs no plkst. 22.00, pasākuma noslēgumā mūzikas skaņām savijoties ar vakara gaismu un uguni.
Daugavgrīvas pludmale šogad būs iekārtota īpašā, nekad iepriekš nerealizētā risinājumā. Senās uguns nakts ietvaros “Artistic” mākslinieciskais risinājums atspoguļos simbiozi starp tradīcijām un mūsdienām.
Vecāķu pludmalē
Vecāķos dienas garumā varēs baudīt daudzveidīgu kultūras programmu, kas būs saistoša gan lieliem, gan maziem. Gaidāma gan dzejas diskotēka kopā ar Luīzi Pastori un Robertu Gobziņu, tikšanās un dzejas lasījumi ar autoriem Kārli Vērdiņu, Inesi Zanderi un Viesturu Ķerus. Tāpat sagatavota plaša mūzikas programma, kurā iekļauti akadēmiskās mūzikas priekšnesumi, koncertstāsts, kas veltīts komponistei Lūcijai Garūtai, kā arī Laimas Grabovskas un grupu “JUUK” un “SIGMA” koncerti.
Sadarbībā ar Vecāķu apkaimes biedrību tiks turpinātas pagājušajā vasarā iesāktās sarunas par Vecāķu iedzīvotājiem būtiskām tēmām, attīstot tās ideju darbnīcā. Sarunā ar ekspertiem un dabas entuziastiem tiks meklētas atbildes uz jautājumu, kā varam palīdzēt Baltijas jūrai.
Pirmo reizi notiks arī “Lielā Vecāķu viktorīna”, kurā aicinātas piedalīties komandas līdz pieciem cilvēkiem, bet dienas noslēgumā ikviens aicināts dalīties ar saviem Vecāķu kūrorta stāstiem no tālākas un nesenākas pagātnes.
Visas dienas garumā apmeklētāji tiks aicināti piedalīties radošajās un ilgtspējas darbnīcās, doties apkaimes ekskursijās vai vienkārši baudīt dienu, spēlējot lielformāta spēles.
Dienas noslēgums tiks aizvadīts “Senās uguns nakts” zīmē, iepazīstot šo tradīciju un to aizvadot ar jūras un spēku dziesmām kopā ar folkloras kopu “Vilki” pie ugunskuriem.
Vairāk par Rīgas vasaras un dzimšanas dienas pasākumiem var uzzināt mājas lapās un Rīgas domes sociālo tīklu lapās: