Izstādes Pārdaugavas kultūras apvienībā

,
Attēls no iksd.lv mājas lapas

Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Pārdaugavas kultūras apvienība” aicina apmeklēt izstādes Kultūras centros “Imanta” un “Iļģuciems”.

Aigara Tavkina izstāde “Kargo kults”
Kultūras centra “Imanta” 1. stāvā līdz 24. jūnijam

Tēlnieka un scenogrāfa Aigara Tavkina iecienītākais materiāls ir metāls, kurā viņš izpauž savas radošās idejas dažādās tēlnieciskās formās. “Meistars perfekti pārzina dažādus metāla veidošanas un apstrādes tehnoloģiskos aspektus, katram darbam izvēloties atbilstošu motivāciju virsmas apstrādē. Autora kompozīcijas reflektē spēcīgi strukturētu tektonisku formu, kurā iešifrētais idejiskais motīvs risināts pārliecinoši savā asociatīvi tēlainajā dimensijā,” tā mākslinieku raksturo Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedras emeritētais profesors Bruno Strautiņš.

Izstādes darbos Tavkins ir izvēlējies strādāt ar dažādiem dzīvnieku tēliem, kas stilizēti ģeometriskā manierē, kā arī skatāmas dažas konceptuālas, saturiski ietilpīgas kompozīcijas, kas apcer aktuālas eksistenciālas tēmas. Tomēr autora rokrakstam piemīt ar izvēlēto materiālu kontrastējošs viegls, humoristisks stils.

Aigars Tavkins (1979) studējis Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina un vizuāli plastiskās mākslas nodaļas tēlniecības apakšnozarē, ieguvis Maģistra grādu Mākslā. Ar panākumiem piedalījies izstādēs Latvijā un ārvalstīs, starptautiskos metālliešanas simpozijos un mākslas festivālos. Strādājis kā Latvijas Nacionālā teātra Ražošanas direktora vietnieks un dekorāciju darbnīcu vadītājs, bijis vairāku izrāžu scenogrāfs. Šobrīd kā brīvmākslinieks dzīvo un strādā Rīgā, Pārdaugavā.

Pētera Līdakas izstāde “Nereālisms”
Kultūras centra “Imanta” 2. stāvā līdz 24. jūnijam

Mākslinieks Pēteris Līdaka ar saviem darbiem uzbur nereālu pasauli, kurā valda krāsas, ģeometriskas formas un visu kompozīcijas elementu saspēle, līdzāspastāvēšana un, galvenokārt, pozitīva emocionālā noskaņa. Tā ir pasaule, kuru var vērot, tajā dzīvot vai garāmejot vairākkārt aplūkot, arvien saskatot ko jaunu, iepriekš nepamanītu. Tā ir dzīva vide, kurā viss mainās un virmo un ar to nekad nav gana. Mākslinieks aicina mūs izpētīt neatklātas teritorijas un iztēloties pasaules ārpus mūsu pašu telpas.

Kaut arī Pēteris Līdaka strādā ar abstraktām kompozīcijām gan divās, gan trīs dimensijās, šoreiz eksponētas lielformāta gleznas. Viņa darbi ietver metaforas un rada sirreālistisku noskaņu. Tas viss izstāstīts ar košiem krāsu laukumiem, līnijām, smalkām detaļām un virsmas faktūrām. Autors pats sevi definē kā sapņu inženieri un ceļotāju kosmosā, mākslā cenšas izpētīt un pārstāvēt dažādas lidojošu radību un objektu formas.

Pēteris Līdaka (1978) absolvējis Rīgas Lietišķās Mākslas Koledžu, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (BA, 2003) un Londonas Centrālās Sentmārtina universitātes Mākslas koledžu (Central Saint Martins) komunikācijas dizainā (MA, 2010). Autors veido zīmējumus un gleznas, skulpturālus objektus un instalācijas, kā arī animāciju, grafisko dizainu un fotogrāfiju. Piedalās grupu izstādēs un noorganizējis vairākas personālizstādes.

Kultūras centrā “Imanta” Anniņmuižas bulvārī 29, katru dienu 10.00-20.00. Ieeja bez maksas.

Darbs no Pētera Līdakas izstādes "Nereālisms"

Darbs no Pētera Līdakas izstādes “Nereālisms”

 

Valdorfskolas audzēkņu darbu izstāde “Līnija. Forma. Krāsa.”
Kultūras centrā “Iļģuciems” līdz 30. jūnijam

Izstāde ir Valdofskolas atvadas no Iļģuciema, jo no jaunā mācību gada skola pārceļas uz citām telpām. Rīgas Valdorfskolas audzēkņu izstāde Kultūras centrā “Iļģuciems” notiks jau trešo reizi. Šoreiz izstādītie darbi būs no vecāko klašu skolēnu vizuālās mākslas stundās apgūtās mācību vielas. Tajā redzēsim kā līnija pārtop dinamiskā kompozīcijā, veidojot telpas dziļumu un perspektīvu vai rotaļājoties izveido burtu rakstus. Ieaicinot radošajā darbā krāsu, līnija rada trīsdimensionālus objektus un apvienojas skaistos klusās dabas zīmējumos.

Izstādē eksponētie darbi izpildīti dažādās tehnikās – akvareļu un pasteļu gleznojumi, grafikas, aplikācijas un jauktas tehnikas. Tie pārstāv dažādus žanrus un stilus – kluso dabu, ainavu, burtu mācību, abstrakto mākslu un telpiskas projekcijas.

Valdorfskolas audzēkņu darbu izstāde "Līnija. Forma. Krāsa."

Valdorfskolas audzēkņu darbu izstāde “Līnija. Forma. Krāsa.”

Izstāde “No zelta fondiem”
Kultūras centrā “Iļģuciems” līdz 29. jūnijam

Pārdaugavas kultūras apvienības Kultūras centrs “Iļģuciems” ir mājvieta vairākiem tautas lietišķās mākslas kolektīviem, kas ir kā kultūras centra asinsrite. Kolektīvi vairāku gadu desmitu garumā kopj latvju lietišķās mākslas tradīcijas, to vadītāji un dalībnieki ir šīs tradīcijas pārmantotāji un uzturētāji mūsdienās. Ar savu darbu viņi saglabā dažādās lietišķās mākslas jomas un padara tās pieejamas mūsdienu sabiedrībai.

Izstāde “No zelta fondiem” piedāvā ieskatu šajos darinājumos un izlases veidā iepazīstina ar studiju dalībnieku darbiem – adījumiem, pinumiem, austiem un tamborētiem izstrādājumiem, metālkalumiem un keramiku. Izstādē skatāmi darbi no Tautas lietišķās mākslas studijām “Ataudze”, vadītāja Ineta Vēvere; “Austra”, vadītāja Aina Bernava; “Ceplis”, vadītājs Elvijs Krevics; “Irbi”, vadītāja Baiba Pilāne, “Puduris”, vadītāja Anna Priedīte; “Rītausma” vadītāja Dagnija Liepa; “Zīle”, vadītājs Jānis Pūce.

Kultūras centrā “Iļģuciems” Lidoņu ielā 27 k-2. Katru dienu 11.00-18.00

Foto: Ingrīda Pērkone

Foto: Ingrīda Pērkone

 

Ieeja bez maksas. Rīko Pārdaugavas kultūras apvienība

Papildu informācija: Ieva Nagliņa, Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Pārdaugavas kultūras apvienība” projektu vadītāja, ieva.naglina@riga.lv.