Rīga kopā ar Turīnu testēs dronu tehnoloģijas pašvaldības policijas operatīvajā darbā

Rīga sadarbībā ar Turīnas pašvaldību, Turīnas politehnisko universitāti un telekomunikāciju uzņēmumiem “Latvijas Mobilais telefons”, valsts akciju sabiedrību “Elektroniskie sakari” un Itālijas uzņēmumu “Windtre” sāk dalību Eiropas Savienības pilotprojektā “5G4LIVES”, lai noteiktu dronu izmantošanas iespējas un efektivitāti pašvaldības policijas operatīvajā darbā.

Rīga iesaistījusies šajā projektā, lai veicinātu sabiedrības drošību un aprīkotu Rīgas pašvaldības policiju (RPP) ar jaunākajām tehnoloģijām. Projekta gaitā “Latvijas Mobilais telefons” uzstādīs 5G tehnoloģijas RPP Vecāķu un Ķīšezera glābšanas stacijās. To elektroapgādē paredzēts izmantot alternatīvos ūdeņraža kurināmā uzlādes elementus, tādā veidā nodrošinot ilgtspējīgus klimata risinājumus. RPP operatīvajam darbam paredzēts iegādāties dronus ar termo un infrasarkano staru kamerām, un izstrādāt viedo risinājumu dronu lidojumiem 5G tīklā ārpus redzamības teritorijas (lidojuma plānus, sistēmu arhitektūru, drošības protokolus, integrācijas u.c. dokumentus).

Projektu “5G sistēmu attīstība dzīvību un sabiedrības veselības aizsardzībai Rīgā – “5G4LIVES”” līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Connecting Europe Facility Digital”. Projekts kopumā ilgs trīs gadus.

Projekta atklāšana notiks pirmdien, 29. janvārī, plkst. 10 Rīgas domes sēžu zālē. To atklās Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola, Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti, Turīnas pašvaldības policijas goda komisārs Gianfranco Todesco, Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs, Eiropas Komisijas aģentūras “The Health and Digital Executive Agency” pārstāve Oana Bodron.

Divu dienu seminārā, kas 29. un 30. janvārī norisināsies Rīgas domē, projekta dalībnieki un eksperti pārrunās jautājumus, kas ir saistīti ar pašvaldības policijas optimālu ārkārtas situāciju pārvaldību un uz datiem balstītu prognozēšanu, izmantojot automātisku riska zonu novērtējumu.

Pasākumā aicināti piedalīties arī mediju pārstāvji.