Ukrainas māmiņām – pašām savs Māmiņu Klubs

,

Māmiņu Kluba Labdarības fonds veido ukraiņu māmiņu atbalsta pasākumus Rīgā, Vīlandes ielā 1, Māmiņu Kluba telpās – “Ukraiņu māmiņu klubu”. Iniciatīva ukraiņu bēgļu – sieviešu ar bērniem atbalstam Māmiņu Kluba paspārnē jau īstenota gadu un apvienojusi vairāk nekā 50 dalībnieču – topošo un jauno māšu ar bērniem. Šogad Fonds paplašina “Ukraiņu māmiņu kluba” darbību Rīgā, pateicoties projektu konkursa “Atbalsta nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai” atbalstam, ko finansē Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.

Māmiņu Kluba Labdarības fonda iniciētais projekts nodrošina atbalstošu un izglītojošu vidi ukraiņu bēgļu mātēm ar bērniem, lai informētu par iespējām uzlabot mātes un bērna veselību, tostarp par atbalstu grūtniecības laikā, bērnu aprūpes jautājumiem, zīdīšanu, bērnu aprūpi un audzināšanu, kā arī sniegtu psiholoģisku palīdzību un atbalstu ukraiņu māmiņām.

“Māmiņu Klubs ir atvērta telpa vecākiem ar bērniem, regulāri nodrošinot izglītojošus pasākumus un veidojot noderīgu informāciju. Mūsu misija ukraiņu mammu atbalstam iekļauj saukli ”vienas no mums”, lai mazinātu sociālo slieksni bēgļu māmiņām uzturoties Latvijā. Līdz šim īstenotie pasākumi un saskarsme ar ukraiņu māmiņām pierādījusi, ka bez materiālās palīdzības sniegšanas būtiska ir tieši socializēšanās un jaunās mītnes valsts iespēju un tradīciju iepazīšana. Ilgtermiņā plānotais “Ukraiņu māmiņu klubs” kā viena no “Māmiņu Kluba” organizācijas šūniņām veicinās savstarpējos kontaktus ar vietējo kopienu un speciālistiem un veidos platformu, kurā viegli un ērti uzzināt visu svarīgāko par uzturēšanos ar bērniem Latvijā”,

par projekta mērķi skaidro Sandija Krūkle, Māmiņu Kluba Labdarības fonda vadītāja.

“Ukraiņu māmiņu klubā” norisināsies regulāras atbalsta grupas, konsultācijas un lekcijas par dažādiem ar bērniem saistītiem jautājumiem ar māmiņu un bērnu veselības speciālistiem, karjeras konsultantiem, krīzes psihologiem un citiem speciālistiem. Organizēta arī māmiņu no Ukrainas dalība Latvijas māmiņu kopienas pasākumos, kā, piemēram, regulāras tikšanās Māmiņu Kluba “Māmiņu Brokastīs” tirdzniecības centrā Rīga Plaza, “Lielajā Māmiņu Kongresā” Jūrmalā un citur.

“Ukraiņu māmiņu klubs” savu centrālo mājvietu radis Māmiņu Kluba Vecāku skolas telpās, Rīgā, Vīlandes ielā 1.

📌 20. oktobrī no 14.00 – 16.00 notiks lekcija “Bērnu drošība un pirmā palīdzība” kopā ar lektori, ģimenes ārsti Jekaterinu Āboliņu. Pirmās palīdzības lekcijas laikā ukraiņu māmiņas uzzinās par bērnu drošības pamatnoteikumiem un pirmās palīdzības sniegšanas un reanimācijas principiem Latvijā.

Māmiņas aicinātas pieteikties, rakstot uz e-pastu: fonds@maminuklubs.lv vai zvanot pa tālruni: 67350750.

📌 Citi tuvākie pasākumi:

31. oktobris no 16.00 – 18.00 – “Attiecības ar bērniem. Atbalsts mammai”, lektore koučs Olga Balaševa (ICF);
3. novembris no 11.00 – 13.00 – “Ukraiņu māmiņu kluba psiholoģiskā atbalsta grupa” kopā ar krīzes psiholoģi Olgu Kārkliņu;
8. novembris no 9.00 – 12.00 – tīklošanās pasākums “Māmiņu Brokastis” tirdzniecības un izklaides centrā “Rīga Plaza”.

Kontakti: fonds@maminuklubs.lv; Sandija Krūkle, T: 29395519; 67350759