Karte
Pamatinformācija
Platība: 306.6 ha
Iedzīvotāji: 1 246 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 4 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 30 personas (2017)
Transports
Autobuss: 24, 29, 58
Ekspresbuss: 300
Jaunumi
Apkaime dzīve
Katru gadu tiek veikta dabas lieguma “Vecdaugava” apsaimniekošana, kā, piemēram, zālāju pļaušana, dažādi labiekārtojuma remonti u.c. Kā arī 2015.gadā Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas adrešu sakārtošanas projekta ietvaros Vecdaugavas apkaimē veikta adrešu sakārtošana.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Vecdaugava ir apkaime pilsētas ziemeļu daļā, Daugavas attekas Vecdaugavas austrumu krastā. Vecdaugavā ir stacija Rīgas – Saulkrastu dzelzceļa līnijā, kas tika izbūvēta 1935. gadā. Rīgas pilsētas administratīvajās robežās Vecdaugavas rajons tika iekļauts 1960. gadā.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Vecdaugavas apkaime atrodas Rīgas Z daļā pie Vecdaugavas. Pa sauszemi tā robežojas ar Vecāķu, Trīsciema un Vecmīlgrāvja apkaimēm, bet pa ūdeni arī ar Mangaļsalas apkaimi. Robežas – Vecdaugava, Laivinieku iela, līnija no Atlantijas ielas līdz Vecāķu prospektam, Vecāķu prospekts, krasta līnija gar apdzīvojamo masīvu. Vecdaugavas apkaimes kopējā platība ir 306,6 ha.
Transporta saiknes
Transporta situācija Vecdaugavas apkaimē ir gandrīz identiska tās kaimiņu apkaimei – Vecāķiem. Transporta saiknes ar citām apkaimēm tiek nodrošinātas primāri pa Vecāķu prospektu, bet ar Vecmīlgrāvi to saista arī Atlantijas iela. Ņemot vērā šīs apkaimes apbūves struktūru, kas ir izteikti orientēta uz šīm divām galvenajām ielām, var secināt, ka ielu struktūra ir adekvāta pašreizējai situācijai. Papildus transporta saiknes nodrošina Skultes (Rīgas-Saulkrastu) dzelzceļš, kas pieguļ apkaimes A robežai. Savukārt dzelzceļa līnijai, kas atrodas apkaimes D daļā, funkcionāla saikne ir tikai ar ostu, un tāpēc no apkaimes lokālo saikņu viedokļa tai nav nozīmes. Tālākā perspektīvā apkaimes sasniedzamība varētu uzlaboties, attīstot plānoto savienojumu pāri dzelzceļam no Laivinieku ielas uz Jaunciema gatvi.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.