Karte
Pamatinformācija
Platība: 461.3 ha
Iedzīvotāji: 23 800 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 60 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 12 013 personas (2017)
Transports
Autobuss: 3, 5, 6, 13, 20, 47, 50, 51, 52
Trolejbuss: 5, 9, 12, 25
Tramvajs: 1, 2, 5, 10
Minibuss: 236, 237, 238, 241, 242, 244, 246, 263, 270, 271
Ekspresbuss: 338, 322, 336, 346, 370
Jaunumi
Pašvaldība uzlabos vides pieejamību 13 sociālo pakalpojumu ēkās
Āgenskalns, Avoti, Dzirciems, Imanta, Maskavas forštate, Mīlgrāvis, Rumbula, Teika, TorņakalnsRīgas Jauno tehniķu centrs aicina uz iepazīšanās pasākumiem “Nāc un piedalies!”
Āgenskalns, ZiepniekkalnsPārdaugavas radošais centrs atklāj vasaras kultūras programmu Jaunatnes dārzā
ĀgenskalnsĀgenskalna apkaimes biedrība aicina uz svētkiem Jaunatnes dārzā
ĀgenskalnsJūlija noslēgumu aicina svinēt prieka mirkļu parkos – Vērmanes dārzā un Nordeķu parkā
Āgenskalns, Centrs, Iļģuciems, Jugla, Ķengarags, Pļavnieki, Salas, SarkandaugavaRepublikāniskās skolu jauniešu pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās
Āgenskalns, ZasulauksPašvaldība uzlabos vides pieejamību 13 sociālo pakalpojumu ēkās
Āgenskalns, Avoti, Dzirciems, Imanta, Maskavas forštate, Mīlgrāvis, Rumbula, Teika, TorņakalnsRīgas Jauno tehniķu centrs aicina uz iepazīšanās pasākumiem “Nāc un piedalies!”
Āgenskalns, ZiepniekkalnsPārdaugavas radošais centrs atklāj vasaras kultūras programmu Jaunatnes dārzā
ĀgenskalnsApkaimes dzīve
Pēdējos gados par aktīvu Āgenskalna apkaimes epicentru ir kļuvis tā sauktais Kalnciema kvartāls jeb Kalnciema komūna – brāļu Dambergu atjaunotās 6 koka mājas un telpa un dzīve starp tām. Komūnas gaisotni piešķir brāļu Dambergu domubiedri, kuriem izīrētas telpas. Ēkas apdzīvo dažādi radoši virzīti biroji, un veikali – saloni, bet galvenais – cilvēki, kurus vienoja līdzīga uztvere, vērtību izpratne un dzīvesveids, padarot vietu īpašu.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Āgenskalns ir Rīgas pilsētas daļa Pārdaugavā starp Kalnciema ielu un Rīgas-Jūrmalas dzelzceļu. Lielāko Āgenskalna daļu aizņem Āgenskalna kāpas, Daugavas ielejas nogāze gar Daugavgrīvas ielu, Aleksandra Grīna bulvāri un Hermaņa ielu, kas norobežo kāpas no Uzvaras parka un Klīversalas Daugavas ielejā. Āgenskalnu apvij Rīgas-Jūrmalas dzelzceļš ar Torņakalna un Zasulauka staciju, kā arī Torņakalna preču staciju.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Āgenskalna apkaimes robežas – dzelzceļa loks, Mārupīte, Māras dīķis, Ojāra Vācieša iela, Uzvaras bulvāris, Akmens tilts, Daugava, Āgenskalna līcis, Āzene, Zunds, Daugavgrīvas iela, Klinģeru iela, Kuldīgas iela, Slokas iela, Baldones iela, Dreiliņu iela, Kalnciema iela, Lielirbes iela, dzelzceļš. Āgenskalna apkaime atrodas Pārdaugavā un, pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam un vēsturiskajai attīstībai, to var uzskatīt par centrālo Pārdaugavas apkaimi. Tā robežojas ar Zasulauka, Dzirciema, Ķīpsalas, Torņakalna, Bieriņu un Pleskodāles apkaimēm. Ar Akmens tiltu pāri Daugavai tā saistīta ar Vecpilsētu.
Transporta saiknes
Gan pašreiz, gan perspektīvā Āgenskalnam galvenās saiknes ar citām apkaimēm ir pa pilsētas maģistrālēm – Kalnciema ielu, kā arī Raņķa dambi, kas apkaimes ziemeļu daļā pāriet Daugavgrīvas ielā. Ņemot vērā Āgenskalna vēsturisko apbūves un ielu tīkla struktūru, papildus pilsētas maģistrālēm pašreiz identificējamas vēl 7 pilsētas nozīmes ielas (Melnsila, Āgenskalna, Bāriņu, Slokas, Mārupes, Liepājas ielas un Uzvaras bulvāris), kuras kalpo papildus saikņu nodrošināšanai ar apkārtējām apkaimēm, kā arī galvenajai satiksmes organizācijai apkaimes iekšienē.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.