Karte
Pamatinformācija
Platība: 174.1 ha
Iedzīvotāji: 12 367 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 79 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 12 033 personas (2017)
Transports
Autobuss: 1, 3, 6, 9, 11, 14, 16, 21, 24, 40, 49
Trolejbuss: 3, 5, 12, 13, 14, 17
Tramvajs: 11, Retro
Ekspresbuss: 300
Jaunumi
Šonedēļ gaidāmas vairāk nekā 30 mākslas norises “Baltajā naktī”
Brasa, Centrs, Pļavnieki, Sarkandaugava, Teika, Torņakalns, Vecmīlgrāvis, VecpilsētaMainīts pieturvietas “Kazarmu iela” nosaukums
BrasaBrasā norisināsies apkaimes svētki
BrasaLielie kapi 250 gadu pastāvēšanu atzīmēs ar foto izstādi
BrasaBRASA LASA – GRĀMATU MAIŅAS VAKARS UN GRĀMATU NAMIŅI
Brasa, KultūraRīgā šoruden atjaunos bērnu rotaļu laukumu pie Bastejkalna un vairākus celiņus skvēros
Brasa, CentrsŠonedēļ gaidāmas vairāk nekā 30 mākslas norises “Baltajā naktī”
Brasa, Centrs, Pļavnieki, Sarkandaugava, Teika, Torņakalns, Vecmīlgrāvis, VecpilsētaMainīts pieturvietas “Kazarmu iela” nosaukums
BrasaBrasā norisināsies apkaimes svētki
BrasaApkaimes dzīve
Brasas apkaime, būdama Rīgas centra nomale, šodien ir vilinoša kā dzīvesvieta. Lai gan vēsturiskajai 20.gs. sākuma apbūvei ap Miera un Hospitāļu ielu daudzviet nepieciešama renovācija, tai piemīt ievērojams potenciāls un šarms. Salīdzinošai kvalitatīva ir arī 80.gadu modernisma apbūve Valdemāra ielas tuvumā, veiksmīgi iekļaujoties vēsturiskajā vidē.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Apkaimes vārds pazīstams no Brasas stacijas Rīgas Skultes dzelzceļa līnijā. Stacija izveidota 1872. gadā, tad tās nosaukums bijis Kara hospitāļa platforma (Krieghospital), 1919. gadā tā pārdēvēta par Braslu, bet 1938. gadā par Brasu. Stacijas ēka celta 1903. gadā. Šeit kādreiz atradies centrālais pārmiju postenis. Vācu laikā 1942.–1944.g. stacijas nosaukums bijis Rīgas sporthalle. Apkaimju projektā nospraustā Brasas teritorija aptver Rīgas vēsturiskā centra ziemeļu daļu aiz Tallinas ielas (kas ir arī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra robeža), ap Miera ielu un Lielajiem kapiem un nomales dzelzceļa loka iekšpusē. Vēsturiski gan Brasas vārds vairāk attiecināts uz vietām aiz dzelzceļa loka.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Brasas apkaime apkaime ir Rīgas vēsturiskā centra (saprotot ar to apbūvēto teritoriju dzelzceļa loka iekšienē) sastāvdaļa, atrodoties tā ziemeļu malā. Tā robežojas ar Skanstes, Sarkandaugavas, Mežaparka, Čiekurkalna, Teikas, Grīziņkalna un Centra apkaimēm. Apkaimes robežas – Brīvības iela, Tallinas iela, Miera iela, Alojas iela, Tomsona iela, Ēveles iela, Vesetas iela, Zirņu iela, Krišjāņa Valdemāra iela, Duntes iela, dzelzceļa loks, dzelzceļš līdz Brīvības ielai. Brasas apkaimes kopējā platība ir 174,1 ha.
Transporta saiknes
Brasas apkaime ir ērti sasniedzama no pilsētas centra un arī citām teritorijām, jo cauri vai garām tai iet vairākas pilsētas maģistrāles, kā arī apkaimes ietvaros ir pašreizējai apbūvei atbilstošs vietējo ielu tīkls.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.