Karte
Pamatinformācija
Platība: 94.4 ha
Iedzīvotāji: 1 856 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 35 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 15 458 personas (2017)
Transports
Autobuss: 3, 4, 7, 8, 10, 21, 22, 23, 25, 26, 32, 35, 38, 39, 43, 54, 55
Trolejbuss: 9, 27
Tramvajs: 1, 2, 3, 5, 7, 10, 11, Retro
Ekspresbuss: 346, 370
Jaunumi
Vecrīgā notiks grandiozs Rīgas dzimšanas dienas pikniks
VecpilsētaAicina pieteikties tirdzniecībai tradicionālajā pasākumā “Zāļu tirgus”
Vecpilsēta17. un 18. augustā notiks Rīgas svētku centrālais pasākums 11. novembra krastmalā
Vecpilsēta21. jūnijā tradicionālajā Zāļu tirgū gaidāma lustīga līgošana un varena tirgošanās
VecpilsētaPaziņojums par Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu
Āgenskalns, Avoti, Brasa, Centrs, Grīziņkalns, Ķīpsala, Maskavas forštate, Pētersala-Andrejsala, Salas, Skanste, Torņakalns, VecpilsētaVecrīgā notiks grandiozs Rīgas dzimšanas dienas pikniks
VecpilsētaAicina pieteikties tirdzniecībai tradicionālajā pasākumā “Zāļu tirgus”
Vecpilsēta17. un 18. augustā notiks Rīgas svētku centrālais pasākums 11. novembra krastmalā
VecpilsētaApkaimes dzīve
Vecpilsēta vai kā iedzīvotāji un viesi to mēdz saukt – Vecrīga – ir vispopulārākā un iecienītākā apskates un brīvā laika pavadīšanas vieta Rīgas pilsētā. Apkārt tai ir pieejama visa nepieciešamā infrastruktūra. Nevar arī nepieminēt sekojošus arhitektūras šedevrus , kas ir īpaši ievērības cienīgi Eiropas kontekstā vēl šodien: Rīgas pils, kas vēl joprojām ir lielākā un labāk saglabātā viduslaiku pils Ziemeļeiropā un Rīgas Doma baznīca – lielāko baznīcu Ziemeļeiropā.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
„Rīgas vēsturiskais centrs ar tajā saglabājušos samērā neskarto viduslaiku un vēlāko pilsētbūvniecisko struktūru [..] ir unikāla vērtība, kam līdzīgas nav nekur citur pasaulē. Rīgas vēsturiskā centra iekļaušana UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā apstiprina šī kultūras objekta īpašo universālo vērtību, kuras saglabāšana ir visas cilvēces interesēs” ar šādu pamatojumu Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs ar Vecrīgu tā pašā sirdī, 1998. gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā – Doma laukumā atrodas šī notikuma piemiņas plāksne.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Vecpilsētas apkaime atrodas Rīgas pilsētas centrā, Daugavas labajā krastā. Apkaime robežojas ar Centra, Maskavas forštates, Salu (sauszemes savienojums pa Dzelzceļa tiltu), Āgenskalna (sauszemes savienojums pa Akmens tiltu) un Ķīpsalas (sauszemes savienojums pa Vanšu tiltu) apkaimēm. Robežas – Vanšu tilts, Krišjāņa Valdemāra iela, Basteja bulvāris, Aspazijas bulvāris, dzelzceļš, Dzelzceļa tilts, Daugava. Vecpilsētas apkaimes kopējā platība ir 94,4 ha, kas tādējādi to ierindo starp vismazākajām Rīgas pilsētas apkaimēm.
Transporta saiknes
Vecpilsēta ir centrāli novietota pret citām Rīgas apkaimēm un no Z, R un D puses tās robeža ir ērti sasniedzama pa pašreizējām pilsētas maģistrālēm – Vanšu tilts / Valdemāra iela, 11.novembra krastmala, Akmens tilts un 13.janvāra iela. Tomēr tās reālā sasniedzamība ar privāto autotransportu ir stipri ierobežota, jo lielākajā daļā Vecrīgas (Vecpilsētas apkaime) var iebraukt tikai ar caurlaidēm, kā arī Vecrīgas robežās ielas kopumā ir piemērotas tikai ļoti zemai satiksmes intensitātei. Taču, ņemot vērā Vecrīgas centrālo novietojumu un vēsturisko mantojumu, šīs apkaimes sasniedzamība ir jāvērtē kā adekvāta pieļaujamai situācijai. Perspektīvā plānots, ka ap Vecpilsētas apkaimi būs tikai pilsētas nozīmes un vietējās ielas, lai samazinātu ietekmi no pašreiz intensīvās autotransporta plūsmas un veidotu šo apkaimi un tai tuvējās teritorijas ērtākas un pievilcīgākas priekš kājāmgājējiem.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.