Karte
Pamatinformācija
Platība: 607.3 ha
Iedzīvotāji: 20 099 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 38 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 4 767 personas (2017)
Transports
Autobuss: 2, 24, 29, 58
Ekspresbuss: 300
Jaunumi
Rīgas apkaimēs apskatāms pilsētvides noformējums
Bieriņi, Centrs, Iļģuciems, Mežaparks, VecmīlgrāvisKultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā uzmirdz “Neona dārzs”
Vecmīlgrāvis17. oktobrī no plkst. 11.00 – 15.00 notiks pasākums “Kaimiņu diena Vecmīlgrāvī”
VecmīlgrāvisZiemeļblāzmas Bērnu svētki ieskandinās jauno mācību gadu
VecmīlgrāvisMīlgrāvja Krastmalas svētki
VecmīlgrāvisĀgenskalna apkaimē uz laiku slēgs siltā ēdiena izdales vietu maznodrošinātajiem
Āgenskalns, Bolderāja, Jugla, Ķengarags, Sarkandaugava, Vecmīlgrāvis, ZiepniekkalnsRīgas apkaimēs apskatāms pilsētvides noformējums
Bieriņi, Centrs, Iļģuciems, Mežaparks, VecmīlgrāvisKultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā uzmirdz “Neona dārzs”
Vecmīlgrāvis17. oktobrī no plkst. 11.00 – 15.00 notiks pasākums “Kaimiņu diena Vecmīlgrāvī”
VecmīlgrāvisApkaimes dzīve
Arhitektoniski savdabīgā un majestātiskā kultūras pils “Ziemeļblāzma” ir būtiska kultūras vērtība visai Latvijai. Pēc atjaunošanas tā ir nozīmīgs pilsētas un valsts mēroga kultūras veicināšanas un prezentācijas centrs, pieprasīts tūrisma objekts, moderna vide kultūrvēstures apguvei un iepazīšanai, augstvērtīgas mākslas koncentrācijas vieta un inovatīvu ideju īstenošanas platforma.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Vecmīlgrāvis atrodas Rīgas pilsētas ziemeļu daļā, Daugavas labajā krastā. Savu nosaukumu Mīlgrāvis ieguvis pateicoties ūdensdzirnavām, ko ierīkojuši cisterciešu Sv. Nikolaja klosterbrāļi uz 13. gadsimtā izraktā kanāla, kas savieno Ķīšezeru ar Daugavu. Tas tika rakts, lai pavasara palu laikā ātrāk noskrietu ūdeņi no Ķīšezera palieņu pļavām. Atkarībā no vēja virziena mainījās arī straumes virziens, tāpēc ordeņbrāļi ierīkoja tur ūdensdzirnavas. Kanālu nosauca par Mühlen Graben, t.i. Dzirnavu grāvi. Šobrīd mūku kādreiz raktais kanāls, lielākoties pateicoties dabasspēkiem, kļuvis par 200 m platu un 9 m dziļu starpteku, kuras malā izvietojusies Rīgas kuģu būvētava.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Vecmīlgrāvja apkaimes robežas – Mīlgrāvis, Daugava, Audupe, Laivinieku iela, līnija no Atlantijas ielas līdz Vecāķu prospektam, Vecāķu prospekts, Jaunciema iela. Vecmīlgrāvja apkaime atrodas Rīgas Z daļā (administratīvi Rīgas pilsētas Ziemeļu rajonā) netālu no Daugavas ietekas jūrā. Pa sauszemi tā robežojas ar Vecdaugavas, Trīsciema un Mīlgrāvja (savienojums pa Mīlgrāvja tiltu) apkaimēm, bet pa ūdeni tai ir robežas ar Sarkandaugavas, Kundziņsalas, Voleru, Bolderājas, Daugavgrīvas un Mangaļsalas apkaimēm.
Transporta saiknes
Vecmīlgrāvja apkaimei iekšēji ir sarežģīta transporta organizācija, jo nav vienotas un strukturētas transporta shēmas, un līdzīga rakstura ceļi ir ar atšķirīgiem šķērsprofiliem. Caur Vecmīlgrāvi iet pilsētas nozīmes iela – Vecāķu prospekts, kas nodrošina saikni ar citām Rīgas ziemeļos atrodošajām apkaimēm, bet apkaimes A pieslēdzas Jaunciema gatvei, tādējādi nodrošinot saikni ar pilsētas centru vai Vidzemes šoseju. Ņemot vērā, ka Vecmīlgrāvī izvietoti ostas termināļi, uz kuriem norisinās arī kravas autotransporta satiksme, starp svarīgākajām pilsētas nozīmes ielām apkaimē minamas vēl četras – Emmas, Dombrovska, Kreimeņu un Atlantijas ielas, kurām ir noteicošā loma satiksmes organizēšanai apkaimes ietvaros. Gar apkaimes Z daļu iet arī Skultes dzelzceļa līnija, kas dod papildus transporta iespējas ap Ziemeļblāzmas dzelzceļa staciju dzīvojošiem iedzīvotājiem. Apkaimē atrodas arī vairāki dzelzceļa atzari, kas uzlabo ārējās dzelzceļa transporta saiknes ar apkaimē izvietotajiem ostas termināļiem.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.