
Karte

Pamatinformācija
Platība: 913.2 ha
Iedzīvotāji: 2 525 (2017)
Iedzīvotāju blīvums: 2 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 271 persona (2013)
Transports
Autobuss: 11, 19, 29
Jaunumi


Būvniecības ieceres “Mobilo sakaru bāzes stacijas jaunbūve Rīgā, Trīsciema apkaimē, Jaunciema gatvē b/n (113.grupa, 284.grunts)” publiskā apspriešana
Jaunciems, Trīsciems
No 12. -14. februārim notiks FOTO-orientēšanās spēle Jaunciemā
Jaunciems
Būvniecības ieceres “Mobilo sakaru bāzes stacijas jaunbūve Rīgā, Trīsciema apkaimē, Jaunciema gatvē b/n (113.grupa, 284.grunts)” publiskā apspriešana
Jaunciems, TrīsciemsApkaimes dzīve
Par ikgadēju tradīciju kļuvuši Ezera mūzikas koncerti, kuri norisinās Jaunciema ostas laivu šķūnī saulrieta laikā, pulcējot izcilus Latvijas mūziķus.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Jaunciems trodas Rīgas ziemeļaustrumu daļā, Ķīšezera ziemeļaustrumu krastā. Kā liecina pats nosaukums, apkaime ir radusies salīdzinoši nesen, tikai 19.gs. beigās. Vieta izveidojusies kāpu mežā pie lielākā Rīgas apkārtnes pilsētas ezera – Ķīšezera, un galvaspilsētai pievienota 1927.gadā. Vēsturiski šī teritorija bijusi pazīstama arī ar nosaukumu Beku ciems, pateicoties ražīgajām sēņu un ogu vietām apkaimes mežos.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Jaunciema apkaime atrodas Rīgas ziemeļaustrumu daļā Ķīšezera ziemeļaustrumu piekrastē. Pa sauszemi tā robežojas ar Trīsciema un Sužu apkaimēm, kā arī ar austrumu pusē pieguļošo Garkalnes novadu, bet pa ūdeni ar Mīlgrāvja un Mežaparka apkaimēm. Jaunciema apkaimes robežas – Ķīšezers, Zundas kakts, līnija no Ķīšezera līdz pilsētas robežai, pilsētas robeža līdz Sužiem, līnija no pilsētas robežas līdz Ķīšezeram. Jaunciema apkaimes kopējā platība ir 913,2 ha.
Transporta saiknes
Jaunciema apkaimei praktiski vienīgās saiknes ar citām teritorijām ir nodrošinātas pa Jaunciema gatvi (pilsētas maģistrāle), kas Z virzienā ved uz Rīgas ziemeļu daļas apkaimēm, bet D virzienā – uz Rīgas austrumu pievārti, bet jebkurā variantā ir jāpārvar relatīvi lieli attālumi, lai sasniegtu Rīgas centrālo daļu.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.