Karte
Pamatinformācija
Platība: 519 ha
Iedzīvotāji: 45 081 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 99.9 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 8 529 personas (2017)
Transports
Autobuss: 15, 18, 31, 49, 60
Trolejbuss: 15
Tramvajs: 3, 7
Ekspresbuss: 316
Jaunumi
Ķengaraga promenādē iestādīti 150 Dziesmu un deju svētkiem veltītie vītoli
Ķengarags“Nāc un piedalies!” atvērto durvju dienas Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”
Ķengarags, Maskavas forštateAta Ieviņa koncerts Ķengaragā
ĶengaragsRīgas vasara turpinās Juglas apkaimes svētkos, prieka mirkļu parkos un kultūrtelpā “Strops”
Bolderāja, Centrs, Čiekurkalns, Jugla, ĶengaragsJūlija noslēgumu aicina svinēt prieka mirkļu parkos – Vērmanes dārzā un Nordeķu parkā
Āgenskalns, Centrs, Iļģuciems, Jugla, Ķengarags, Pļavnieki, Salas, SarkandaugavaŠonedēļ noslēgsies Atvērto durvju dienu pasākumi interešu izglītības iestādēs
Ķengarags, Maskavas forštate, ZiepniekkalnsĶengaraga promenādē iestādīti 150 Dziesmu un deju svētkiem veltītie vītoli
Ķengarags“Nāc un piedalies!” atvērto durvju dienas Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”
Ķengarags, Maskavas forštateAta Ieviņa koncerts Ķengaragā
ĶengaragsApkaimes dzīve
Labiekārtošanas darbus Ķengaraga promenādē jau vairākus gadus veic Rīgas Austrumu izpilddirekcija. Līdz šim gar Daugavu izveidots gājēju un veloceliņš, kas papildināts ar atpūtas soliņiem, vides objektiem, rotaļu laukumu, putnu novērošanas torni, gājēju tiltiņiem, labiekārtoto Mazjumpravas muižas teritoriju. Kā arī 2016.gadā tika veikts gājēju un veloceliņa Rīgas centrs – Dārziņi (Ķengarags – Rumbula) pagarinājums par 580 m, savukārt jau nākamajā 2017.gadā – par 718 m.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Ķengarags ir apkaime pilsētas dienvidu daļā, piekļaujoties Daugavas labajām karstam. Ķengarags bija viens no pirmajiem tagadējās Rīgas rajoniem, kas iznira no Baltijas ledus ezera dzīlēm, kad, klimatam mainoties, tas atkāpās tagadējā Rīgas jūras līča virzienā. Tomēr vēl pirms 11 tūkstošiem gadu šī apkārtne bija vien saliņa plašajā Daugavas deltā. Ir grūti teikt, kad Ķengaraga teritorijā parādījās pirmie cilvēki, bet sīkām upītēm un mazām saliņām bagātā Daugavas delta varēja būt piemērota zvejnieku un migrējošo ziemeļbriežu mednieku apmetnēm.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Ķengaraga apkaime atrodas Rīgas pilsētas DA daļā starp Ogres virziena dzelzceļu un Daugavu (administratīvi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētā) un robežojas ar Maskavas forštates, Šķirotavas un Rumbulas apkaimēm, bet pa Dienvidu tiltu arī ar Katlakalna apkaimi. Iepretim Ķengaraga apkaimes centrālajai un DR daļai Daugavas pretējā pusē atrodas Ķekavas novads. Robežas – Daugava, paralēla iela Kvadrāta ielai, Maskavas iela, Višķu iela, dzelzceļš (Lokomotīves iela, Salaspils iela) Slāvu iela, Dienvidu tilts, Daugava. Ķengaraga apkaimes kopējā platība ir 519,0 ha.
Transporta saiknes
Ķengaraga transporta saiknes ar citām apkaimēm ir ierobežotas (dzelzceļš un Daugava kā apkaimi norobežojošie elementi no ZA un DR), bet pietiekoši efektīvas, ko nodrošina cauri apkaimei ejošās pilsētas maģistrāles – Maskavas un Salaspils / Lokomotīves ielas, kā arī pie apkaimes Z robežas izvietotā Slāvu iela. Perspektīvā plānots, ka Salaspils / Lokomotīves ielas trasei tomēr ir jābūt tikai pilsētas nozīmes ielai. Savukārt pašreizējās pilsētas nozīmes ielas – Prūšu, Rušonu, Ikšķiles un Višķu ielas attiecīgi funkcionētu kā galvenās no apkaimes vietējām ielām.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.