Karte
Pamatinformācija
Platība: 697.8 ha
Iedzīvotāji: 870 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 1 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 1 8731 persona (2017)
Transports
Autobuss: 15, 18, 31, 49
Trolejbuss: 15
Jaunumi
Rumbulas peldvietā zilaļģu dēļ nav ieteicams peldēties
RumbulaApkaimes dzīve
Rumbulas apkaimē 2016.gadā tika veikts Daugavmalas promenādes apgaismojuma turpinājums Ķengarags – Rumbula, kā arī gājēju un veloceliņa Rīgas centrs – Dārziņi (Ķengarags – Rumbula) izbūve 580 m garumā. Perspektīvā ir iecerēts, ka Rumbula kā būtiska Rīgas pilsētas daļa atdzims tuvākajos gados.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Rumbula atrodas Rīgas pilsētas austrumu nomalē starp Daugavu un Rīgas – Krustpils dzelzceļa līniju. Daugavā tai pretim atrodas Doles sala. Rumbulai nosaukumu devušas Daugavas krāces, kas pirms Rīgas HES uzbūvēšanas atradušās Daugavā starp Rumbulu un Doles salu un 13. gs. sastādītajās kartēs dažkārt norādīts kā svarīgs robežpunkts.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Rumbulas apkaimes robežas – līnija no Maskavas ielas līdz Daugavai, Daugava, paralēla iela Kvadrāta ielai, Maskavas iela, Višķu iela, dzelzceļš, pilsētas robeža līdz Maskavas ielai. Rumbulas apkaime atrodas Rīgas pilsētas DA daļā starp Ogres virziena dzelzceļu un Daugavu (administratīvi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētā). Tā robežojas ar Ķengaraga, Šķirotavas un Rumbulas apkaimēm, kā arī ar Ropažu novadu apkaimes DA daļā. Daugavas pretējā pusē iepretim Rumbulas apkaimes ZR daļai atrodas Ķekavas novads, bet iepretim centrālajai un DR daļai – Salaspils novads.
Transporta saiknes
Ņemot vērā pašreizējo Rumbulas apkaimes teritorijas izmantošanas izteikti haotisko raksturu, apkaimes iekšienē nav izveidojusies praktiski nekāda vietējo vai pilsētas nozīmes ielu struktūra. Apkaime ir ērti sasniedzama no Ogres puses, kā arī kaimiņu apkaimēm pa tās galveno maģistrāli (ko uz DA no Krustpils ielas var klasificēt kā lielceļu) – Maskavas ielu. Apkaimes ietvaros ir izvietota arī viena pilsētas maģistrāle – Krustpils iela, kas šķērso Daugavpils dzelzceļa līniju.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.