Karte
Pamatinformācija
Platība: 567 ha
Iedzīvotāji: 7 609 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 13 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 9 965 personas (2017)
Transports
Autobuss: 9, 48, 58
Jaunumi
Iespēja ielūkoties lielākajā radošajā kopienā Latvijā!
Čiekurkalns, IntegrācijaAicinām uz izstādi “Čiekurkalna stāsti”!
ČiekurkalnsSARUNAS PAR FOTOGRĀFIJU PROJEKTĀ “ČIEKURKALNA STĀSTI”
ČiekurkalnsFOTO PASTAIGA DZĪVES KVALITĀTES DIZAINA INSTITŪTĀ- VISKAĻU IELĀ 36A
ČiekurkalnsDokumentālā filma “VALKĀTĀJS” Čiekurkalnā
ČiekurkalnsŠovasar notiks pasākumu sērija “MAZĀS BILDES” Čiekurkalnā!
ČiekurkalnsIespēja ielūkoties lielākajā radošajā kopienā Latvijā!
Čiekurkalns, IntegrācijaAicinām uz izstādi “Čiekurkalna stāsti”!
ČiekurkalnsSARUNAS PAR FOTOGRĀFIJU PROJEKTĀ “ČIEKURKALNA STĀSTI”
ČiekurkalnsApkaimes dzīve
Pēdējo gadu laikā Čiekurkalna nozīmību ievērojami mainījis Iekšlietu ministrijas administratīvais komplekss, kas ir izbūvēts kvartālā Gaujas ielas un Čiekurkalna 1.līnijas stūrī (arhitekti: Sarma & Norde). 2007.gada beigās tika atklāta kompleksa 1. kārta – astoņi korpusi, kuros no dažādām Rīgas centra ēkām šurp pārcēlās Iekšlietu ministrija un virkne tās struktūrvienību – Valsts policija, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un citas.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Čiekurkalns ir vēsturiska Rīgas daļa, kas atrodas pilsētas austrumu daļā starp Rīgas – Valkas dzelzceļa līnijun Gaujas un Ķīsezera ielu, kas ved uz Mežaparku. Čiekurkalna muižiņu uz Mazjumpravas muižas (lielākā Rīgas patrimoniālmuiža, kam piederēja plašas teritorijas no Daugavas līdz Juglas ezeram un Ķīšezeram, Ulbrokai, Rumbulai, kā arī zemes pretējā Daugavas krastā no Ķekavas un Misas upes līdz Torņakalnam un Bieķēnsalai) zemes 1687.gadā izveidoja Rīgas namnieks Dītrihs Šreijs, no kura muižiņa ieguva savu vācisko nosaukumu – Šreienbuša (Schreienbusch, Schreyen). Līdz 1800. gadam muižiņa piederēja pulkvedim baronam Gustavam Veismanim fon Veisenšteinam, Rīgas ostas izbūvētājam.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Čiekurkalna apkaime atrodas nedaudz uz ziemeļaustrumos no pilsētas centrālās daļas starp Rīgas – Valkas dzelzceļa līniju un Ķīšezeru. Pa sauszemi tā robežojas ar Juglas, Teikas, Brasas un Mežaparka apkaimēm, bet pa ūdeni arī ar Sužu apkaimi. Apkaimes robežas – Ķīšezers, līnija no Ķīšezera līdz Lizuma ielai, Lizuma iela, dzelzceļš, dzelzceļš, Gaujas iela, Ķīšezera iela.
Čiekurkalna apkaimes kopējā platība ir 567 ha. Par apkaimes centrālo daļu ir uzskatāmi vēsturiskie Čiekurkalna apbūves kvartāli ap Čiekurkalna 1. un 2. līniju. Čiekurkalna apkaimes nospraustās robežas telpiski ir skaidri identificējamas (neskaitot A robežu), jo tās iet pa dzelzceļa līnijām un Ķīšezera ielas trasi. Arī kontekstā ar plānoto Čiekurkalna apkaimes teritorijas attīstību noteiktās robežas ir pietiekoši racionālas šīs apkaimes kā telpiski vienotas un funkcionāli savstarpēji saistītas teritorijas attīstībai. Nosacīti nomaļus tādējādi izvietojas tikai industriālās teritorijas apkaimes rietumu daļā. Savukārt apkaimes centrs tiek plānots uz saskares ar Mežaparka apkaimi pie Ķīšezera ielas trases un ap Rusova ielu, samazinot nepieciešamību pēc centra funkciju attīstības Čiekurkalna vēsturiskās apbūves vai rūpniecības un noliktavu teritorijās, kuras pašreiz dominē apkaimes A daļā.
Transporta saiknes
Ceļu un ielu trases Čiekurkalna apkaimē aizņem 11% jeb 63 ha. Lielu daļu no šīs teritorijas aizņem plānotā Ziemeļu koridora trase, kas šķērso apkaimi tās Z daļā un turpinās gar tās ZR robežu Daugavas virzienā. Ar šo Ziemeļu koridora trasi ir saistīti arī vairāki plaši transporta mezgli apkaimes robežās – piemēram, Vairoga ielas pārvada turpinājums Z virzienā un pieslēgums Ziemeļu koridoram.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.