Karte
Pamatinformācija
Platība: 700 ha
Iedzīvotāji: 314 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 0.4 iedz./ha
Nodarbinātība: 26 personas (2013)
Transports
Autobuss: 3, 36
Jaunumi
Rītabuļļu pludmalē notiks talka Tatārijas salāta izplatības ierobežošanai
BuļļiPiesaistot ES finansējumu, īstenos projektus zaļākai un ērtākai Rīgai
Buļļi, Centrs, Daugavgrīva, Jaunciems, Mangaļsala, Salas, ZiepniekkalnsVakarbuļļos ganību sezonu sācis mobilais govju ganāmpulks
Buļļi, VideLatvijas Dabas fonds atjauno dabas daudzveidību Vakarbuļļu pļavās
Buļļi, VideVakarbuļļu dabas dienā aicina izzināt bioloģisko daudzveidību pļavā
BuļļiVakarbuļļos izveidota jauna Veselības taka
BuļļiRītabuļļu pludmalē notiks talka Tatārijas salāta izplatības ierobežošanai
BuļļiPiesaistot ES finansējumu, īstenos projektus zaļākai un ērtākai Rīgai
Buļļi, Centrs, Daugavgrīva, Jaunciems, Mangaļsala, Salas, ZiepniekkalnsVakarbuļļos ganību sezonu sācis mobilais govju ganāmpulks
Buļļi, VideApkaimes dzīve
Buļļu apkaimē pēdējos gados nav notikusi liela attīstība, tomēr lielākā apkaimes vērtība ir daba – dabas parks, upes un jūras tuvums. Pēdējos gados apkaimē darbojas Buļļu laivas.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Buļļu apkaime atrodas Daugavas kreisajā krastā pilsētas ziemeļu daļā un aizņem Daugavgrīvas (Buļļu) salas centrālo un dienvidrietumu daļu, starp Rīgas jūras līci un Buļļupi. Apkaime sastāv no Rītabuļļiem, kas atrodas Daugavgrīvas (Buļļu) salas centrālajā daļā, un Vakarbuļļiem, kas atrodas minētās salas dienvidrietumos pie Lielupes ietekas jūrā. Salas austrumu pusē atrodas Daugavgrīvas apkaime, kurai tās ģeogrāfiskā novietojuma dēļ ir bijusi svarīga nozīme Rīgas pilsētas vēsturē, kas saistāma ar Daugavgrīvas cietokšņa vēsturisko attīstību, kur Daugavgrīva tikusi uzskatīta par Rīgas pilsētas atslēgu.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Buļļu apkaime atrodas Rīgas galējā ZR stūrī uz Buļļu salas. Tā robežojas ar Daugavgrīvas un Kleistu apkaimēm, kā arī Jūrmalas pilsētu, lai gan pa sauszemi šai apkaimei vienīgais savienojums ir ar Daugavgrīvu. Apkaimes robežas – pilsētas robeža, Rīgas līcis, taka, kas ved uz/no Rīgas līci, Dzintara iela, iedomāta paralēla taisne Roņu ielai, Buļļupe. Buļļu apkaimes kopējā platība – 749,7 ha.
Transporta saiknes
Apkaimes saikne ar pārējo Rīgas teritoriju tiek nodrošināta caur Daugavgrīvas apkaimi. Galvenās ielas ir Dzintara iela, Ilmeņa iela un Rojas iela, bet plānotajā Rīgas pilsētas ielu tīkla shēmā šajā apkaimē paredzētas tikai vietējas un zemākas nozīmes ielas, tādējādi saglabājot šīs apkaimes visnotaļ mierīgo raksturu pilsētas nomalē. Buļļu apkaimes nodrošinājums ar sabiedrisko transportu vērtējams kā ļoti vājš, jo šo apkaimi apkalpo tikai viens sabiedriskā transporta maršruts – autobuss, kas turklāt kursē tikai 37 reizes dienā un tam nav savienojuma ar pilsētas centru. Tas nozīmē, ka nokļūšanai uz citām Rīgas apkaimēm Buļļu iedzīvotājiem ir ne tikai jāpārvar liels attālums, bet arī jārēķinās ar vismaz vienu pārsēšanos, ja nokļūšanai pilsētas centrā jāizmanto sabiedriskais transports.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.