Šodien
Pēdējo gadu laikā Čiekurkalna nozīmību ievērojami mainījis Iekšlietu ministrijas administratīvais komplekss, kas ir izbūvēts kvartālā Gaujas ielas un Čiekurkalna 1.līnijas stūrī (arhitekti: Sarma & Norde). 2007.gada beigās tika atklāta kompleksa 1. kārta – astoņi korpusi, kuros no dažādām Rīgas centra ēkām šurp pārcēlās Iekšlietu ministrija un virkne tās struktūrvienību – Valsts policija, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un citas.
Čiekurkalna pieejamību būtiski uzlabojis 1998.gadā atklātais Vairoga ielas pārvads, kas apkaimi savieno ar Brīvības gatvi. Kopš 2008.gada Vairogu iela, pārvads, kā arī jaunbūvētais pagarinājums ziemeļu virzienā tika pārsaukts par Gustava Zemgala gatvi. Tā ir daļa no tā sauktās Austrumu maģistrāles, kas savieno Dienvidu šķērsojumu ar Viestura prospektu un pilsētas ziemeļu daļu Daugavas labajā krastā, veidojot Rīgas centra apbraucamo ceļu, tādējādi atslogojot vēsturiskā centra ielas no autotransporta, īpaši kravu transportlīdzekļu satiksmes. Tālākā nākotnē cauri apkaimei paredzēta arī Ziemeļu transporta koridora izbūve, kas šķērsotu Rīgu rietumu – austrumu virzienā, neskarot pilsētas vēsturisko centru, Čiekurkalnā veidojot trīs līmeņu satiksmes mezglu ar Gustava Zemgala gatvi.
Saskaņā ar pilsētas attīstības plānu teritorija abpus Ķīšezera ielai, starp Mežaparku un Čiekurkalnu (agrākajā padomju armijas bāzes un siltumnīcu teritorijā), ir viena no tām, kurā var būvēt augstceltnes, paredzot, ka te attīstīsies viens no „jaunajiem Rīgas centriem”. Nekustamo īpašumu attīstīšanas buma laikā te tika piedāvāts vērienīgs projekts „Ezerparks”, kas 25 ha platībā paredzēja uzbūvēt jaunu pilsētas rajonu 7000 iedzīvotājiem, ar biroju ēkām, dažādiem pakalpojumiem un lielu parku. Šobrīd šajā teritorijā tiek attīstīts vienīgi vērienīgais Valsts ieņēmumu dienesta ēku kompleksa projekts.
2017.gadā Latvenergo paziņoja, par ieceri nojaukt TEC-1 ēkas veco korpusu. Lai gan vecā korpusa ēka jau ilgstoši bija stāvējusi tukša un neizmantota, Čiekurkalna attīstības biedrība iestājās pret tās nojaukšanu, lūdzot Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (VKPAI) piešķirt TEC-1 ēkai kultūras pieminekļa statusu. VKPAI šādu statusu nepiešķīra, un 2018.gadā tika uzsākti nojaukšanas darbi.
Biedrība
2014.gada 20.decembrī tika nodibināta Čiekurkalna attīstības biedrība. Tā rīko dažādus apkaimes saliedēšanās pasākumus un svētkus, darbnīcas, apspriedes, kā arī pārstāv iedzīvotāju intereses pilsētā. Biedrība ir vairākkārtīgi tikusies ar Rīgas izpilddirektoru J.Radzēviču, lai apspriestu apkaimes satiksmes, labiekārtojuma u.c. jautājumus. Biedrības darbs ir vainagojies ar jauna bērnu laukuma izveidi Čiekurkalnā. Kā arī biedrība risina jautājumus arī par apkaimes parka izveides iespējām.
Birkas
- Sociālais atbalsts
- Jauniešu iesaiste
- Pilsēta attīstās
- NVO nams
- Labklājība
- Rīga
- Attīstība; Pilsētvide
- Rīgā notiek
- Konkursa projekts
- LB projekts
- Satiksme
- Sabiedrības līdzdalība
- Vide
- Kultūra
- Attīstība
- Atbalsts Ukrainai
- Sports
- Izglītība
- Drošība
- Uzņēmējdarbība
- Integrācija
- Sabiedrība
- Veselība
- Atbalsts biedrībām
- Rīgas domē
- Pilsētvide
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.