Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Vienības gatve, pilsētas robeža (Ābolu iela, Dzelzceļa iela), dzelzceļš, Kārļa Ulmaņa gatve. Atgāzenes apkaime atrodas Rīgas DR daļā. Tā robežojas ar Bieriņu, Torņakalna un Ziepniekkalna apkaimēm, kā arī Mārupes pagastu.
Atgāzenes apkaimes kopējā platība ir 74,5 ha, un tā ir vismazākā no Rīgas apkaimēm (7 reizes mazāka nekā vidējais apkaimes platības rādītājs Rīgā). Šīs apkaimes robežas ir skaidri nolasāmas pa dzelzceļu un ielu trasēm, izņemot tās DR daļā, kur apkaimes robežas sakrīt ar Rīgas pilsētas administratīvo robežu, un apbūves raksturs sakrīt ar kaimiņu pašvaldības (Mārupes novads) teritorijā ietilpstošo apbūvi. Funkcionāli šī apkaime lielā mērā ir saistīta ar Ziepniekkalna apkaimi, bet pēc dzīvojamās apbūves rakstura – ar Bieriņu apkaimi, un pašreiz ir grūti uztvert šo apkaimi kā vienotu un lielā mērā pašpietiekamu funkcionālo telpu kā tas būtu attiecināms uz lielāko daļu citu Rīgas pilsētas apkaimju.
Reljefs
Atgāzenes apkaimē ir izteikti līdzens. Tā augstums pārsvarā ir robežās starp 10-11 m v.j.l. bez jebkādiem būtiskiem reljefa saposmojumiem. Ģeomorfoloģiski visa Atgāzenes apkaime ietilpst Pārdaugavas plakanā līdzenuma mikrorajonā, kas šajā teritorijā ir pārsvarā plakans, vietām lēzeni viļņots smilšains līdzenums.
Inženierģeoloģija
Sarežģītākie celtniecības apstākļi Atgāzenē atrodas apkaimes centrālajā daļā, kur iztek viena no Mārupītes pietekām – Bieriņgrāvis jeb Melnupīte. Tur no zemes virsas līdz 3 m dziļumam sastopamas kūdras, dūņainas kūdras vai smilts iegulas. Apbūvētajos rajonos celtniecības gaitā kūdra izņemta un nomainīta ar smiltīm. Zem kūdras slāņa parasti ieguļ irdenas ar vidēji blīvām starpkārtām smalkas vai vidēji rupjas smiltis, kuru pamatnē no 10-17 m dziļuma ieguļ blīva putekļaina vai vidēji blīva ar blīvām starpkārtām smalka smilts. Šajās teritorijās raksturīgs arī augsts gruntsūdeņu līmenis (seklāk par 1,5 m).
Ūdeņi
Virszemes ūdens objekti Atgāzenes apkaimē aizņem gandrīz neievērojamu platību – 0,04 ha jeb 0,1% no apkaimes kopplatības, tomēr tiem ir būtiska nozīme apkaimes drenāžas nodrošināšanā. Galvenā nozīme šādā aspektā ir Mārupītes pietekai – Bieriņgrāvim jeb Melnupītei, kas tek pa Atgāzenes apkaimes centrālo daļu A-R virzienā.
Dabas teritorijas
Dabas un apstādījumu teritorijas Atgāzenē aizņem tikai 0,5% jeb 0,35 ha lielu platību un izvietojas apkaimes R daļas ap Bieriņgrāvi jeb Melnupīti. Realitātē Atgāzenes apkaime ir daudz bagātāka ar zaļumiem, jo tajā atrodas gan savrupmāju un mazstāvu dzīvojamā apbūve ar tai piesaistītiem dārziem, gan plašas jauktas apbūves teritorijas plašām parkveida zaļajām zonām.
Apbūve
Tās galvenokārt izvietotas gar Vienības gatvi, kā arī apkaimes centrālajā un D daļā, kur izvietojušies gan tirdzniecības centri, gan biroji, gan arī dzīvojamā apbūve.
Proporcionāli ievērojamu platību (19,3% jeb 14,4 ha) Atgāzenē aizņem dzīvojamās apbūves teritorijas. Tās izvietotas apkaimes ZR daļā pie Atgāzenes dzelzceļa pieturas. Turpat atrodas arī neliela (1,24 ha) savrupmāju apbūves teritorija.
Birkas
- Jauniešu iesaiste
- LB projekts
- NVO nams
- Pilsēta attīstās
- Konkursa projekts
- Sports
- Pilsētvide
- Izglītība
- Rīga
- Atbalsts Ukrainai
- Vide
- Attīstība; Pilsētvide
- Atbalsts biedrībām
- Satiksme
- Labklājība
- Veselība
- Drošība
- Sabiedrība
- Sabiedrības līdzdalība
- Integrācija
- Sociālais atbalsts
- Kultūra
- Rīgas domē
- Rīgā notiek
- Uzņēmējdarbība
- Attīstība
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.