Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Mūkupurva apkaime atrodas Rīgas R daļā un robežojas ar Beberbeķu, Zolitūdes un Pleskodāles apkaimēm, kā arī Mārupes pagastu, kas piekļaujas Mūkupurva apkaimes D daļai. Robežas – paralēla līnija Beberbeķu 5. līnijai, Krotes iela, līnija gar dzīvojamo masīvu, pilsētas robeža (Babītes iela, Kalnciema iela), Kārļa Ulmaņa gatve. Mūkupurva apkaimes kopējā platība ir 451,5 ha,
Pašreiz šī apkaime ir ļoti mazattīstīta Rīgas teritorija, bet, spriežot pēc tās novietojuma un konfigurācijas, tā perspektīvā var tikt izveidota un funkcionēt kā vienota apkaime.
Reljefs
Minimālais apkaimes reljefa virsmas augstums ir 8 m v.j.l., bet maksimālais augstums 11 m v.j.l. Augstākā daļa Mūkupurva apkaimē ir tās centrālajā daļā un Z pusē, bet zemākās teritorijas izvietotas ap Gramzdas un Mūkupurva ielām apkaimes D daļā. Kopumā Mūkupurva apkaimei raksturīgs līdzens reljefs. Mūkupurva apkaimes DR, D daļa ietilpst Zolitūdes jeb Mūkupurva ģeomorfoloģiskajā mikrorajonā. Tas ir augstais (sūnu) purvs, kur kūdras slāņa vidējais biezums ir 1,6 m, maksimālais – 2,5 m. Agrāk šajā purvā ir iegūta kurināmā kūdra. Purva ūdeņu dabiskā notece notiek pa Lāčupīti un Hapaka grāvi. Savukārt apkaimes DA daļa ietilpst Pārdaugavas plakanā līdzenuma ģeomorfoloģiskajā mikrorajonā, kas ir pārsvarā plakans, vietām lēzeni viļņots smilšains līdzenums.
Inženierģeoloģija
Mūkupurva apkaimes Z daļā, kas pieguļ K.Ulmaņa gatvei, kā arī apkaimes DA daļā raksturīgi labvēlīgi apstākļi celtniecībai, pat neskatoties uz augsto gruntsūdeņu līmeni (seklāk par 1,5 m). Savukārt pārējā apkaimes teritorijā apstākļi celtniecībai ir vai nu sarežģīti, vai pat nelabvēlīgi, ko turklāt papildina augstais gruntsūdeņu līmenis. Celtniecībai visnelabvēlīgākie apstākļi ir apkaimes teritorijā, kas pieguļ starptautiskās lidostas „Rīga” teritorijas ziemeļu daļai, jo tā būtībā ir purva teritorija.
Ūdeņi
Virszemes ūdens objekti Mūkupurva teritorijā aizņem ļoti nelielu teritoriju – saskaņā ar Rīgas teritorijas plānojuma 2006.-2018.gadam zonējumu tie ir tikai 0,15 ha. Tomēr apkaimē atrodas relatīvi daudz meliorācijas grāvju (jo īpaši tās D daļā), no kuriem barojas Lāčupīte, tādējādi drenējot kopējo apkaimes teritoriju.
Dabas teritorijas
Dabas un apstādījumu teritorijas pašreiz aizņem gandrīz visu Mūkupurva apkaimes platību, bet arī perspektīvā šīs neapbūvējamās teritorijas aizņems vismaz 53,7% jeb 242,6 ha no kopējās platības. Kā purvainas meža teritorijas tās galvenokārt ir izvietotas apkaimes centrālajā daļā, kur atrodas Zolitūdes jeb Mūkupurvs, kā arī tiek paredzētas kā atsevišķi zaļie koridori apkaimes DA daļā.
Teritorijas izmantošana
Mūkupurva apkaimē otrs visplašāk izplatītais teritorijas izmantošanas veids ir jauktas apbūves teritorijas, kas aizņem 15,8% jeb 71,8 ha. Šīs teritorijas galvenokārt izvietotas gar K.Ulmaņa gatvi, kā arī tajās daļēji ir izvērsta dažāda veida komercdarbība.
Birkas
- Atbalsts Ukrainai
- Sabiedrība
- Sports
- Izglītība
- Rīgas domē
- Rīga
- LB projekts
- Pilsēta attīstās
- Konkursa projekts
- Attīstība; Pilsētvide
- Satiksme
- Vide
- Jauniešu iesaiste
- Uzņēmējdarbība
- Attīstība
- Rīgā notiek
- Veselība
- Kultūra
- Sociālais atbalsts
- Atbalsts biedrībām
- Drošība
- Sabiedrības līdzdalība
- NVO nams
- Integrācija
- Pilsētvide
- Labklājība
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.