Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Šampētera apkaime atrodas Rīgas R daļas centrā un robežojas ar Imantas, Zasulauka, Pleskodāles un Zolitūdes apkaimēm. Robežas – Lielirbes iela, dzelzceļš, Jāņa Endzelīna iela, Irlavas iela, Kalnciema iela, Ventspils iela.
Šampētera apkaimes kopējā platība ir 136,6 ha. Neskatoties uz šo relatīvi mazo platību, Šampēterim praksē (kā potenciāli vienotai apkaimei) ir grūti uztveramas precīzas robežas. Austrumu pusē tās saplūst ar Zasulauka apkaimi, bet DR ar Pleskodāli. Tomēr, vērtējot pašreizējās teritorijas izmantošanas īpatnības, galvenās ielu trases un dzelzceļu kā fiziski norobežojošos elementus, var uzskatīt, ka ir identificētas optimālās Šampētera apkaimes robežas.
Reljefs
Minimālais apkaimes reljefa virsmas augstums ir 10 m v.j.l., bet maksimālais – 17 m v.j.l. Zemākā un līdzenākā apkaimes daļa atrodas tās Z un ZR, kur reljefa virsmas augstums pārsvarā ir 10-11 m v.j.l. Augstākais apkaimes reljefs atrodas tās DA daļā starp Šampētera, Zasulauka un Kalnciema ielām. Šajā teritorijā atrodas tā saucamās Zasulauka kāpas, kas būvniecības procesā ir daļēji noraktas un nolīdzinātas. Mazāk skartas kāpas saglabājušās Šampētera un Candera ielas rajonā. Šo galvenokārt vaļņveida kāpu relatīvais augstums ir 4-8 m.
Inženierģeoloģija
Lielākajā daļā Šampētera apkaimes raksturīgi nosacīti labvēlīgi celtniecības apstākļi, kur turklāt arī gruntsūdeņu dziļums pārsvarā ir piemērots celtniecībai – tas atrodas 1,5-3 m dziļumā. Sarežģītāki celtniecības apstākļi Šampēterī ir apkaimes centrālajā un A daļā, kas pieguļ Jūrmalas dzelzceļa līnijai. Šajā teritorijā raksturīgs augsts gruntsūdeņu līmenis (seklāk par 1,5 m).
Ūdeņi
Virszemes ūdens objekti Šampētera apkaimē aizņem ļoti niecīgu platību – tikai 0,5 ha. Tie faktiski ir 2 nelieli dīķi apkaimes A daļā pie Šampētera ielas.
Dabas teritorijas
Dabas un apstādījumu teritorijas Šampētera apkaimē ir ļoti nelielas. Saskaņā ar Rīgas teritorijas plānojuma 2006. − 2018.gadam zonējumā noteikto, tās aizņem 1,8% jeb 2,4 ha. Lielākā vienlaidus teritorija, kas domāta apstādījumu ierīkošanai atrodas pie F.Candera muzeja apkaimes A daļā. Papildus zaļumu platības Šampēterī sniedz ap savrupmājām iekoptie dārzi un ielu apstādījumi, lai gan kopumā šai teritorijai joprojām ir izteikti industriāls raksturs.
Teritorijas izmantošana
Absolūti lielāko teritorijas platību Šampētera apkaimē aizņem jauktas apbūves teritorijas – 58,7% jeb 80,2 ha. Pašreiz tās pārsvarā ir izteikti industriālas teritorijas ar atsevišķiem dzīvojamo ēku puduriem, kuras izvietotas apkaimes Z un A daļā, kā arī DA gar Lielirbes ielu.
Ievērojamu platību Šampētera apkaimē aizņem arī dzīvojamās apbūves teritorijas – 18,0% jeb 24,7 ha. Tā ir gan vairākstāvu, gan mazstāvu dzīvojamā apbūve, kas izvietota apkaimes DR daļā starp Šampētera, Zasulauka un Kalnciema ielām.
Birkas
- Attīstība; Pilsētvide
- Labklājība
- Izglītība
- Rīgas domē
- Satiksme
- NVO nams
- Pilsēta attīstās
- Sociālais atbalsts
- Rīgā notiek
- Rīga
- Kultūra
- Konkursa projekts
- Pilsētvide
- Jauniešu iesaiste
- Attīstība
- Atbalsts biedrībām
- Atbalsts Ukrainai
- Sabiedrība
- Veselība
- Vide
- Sports
- Uzņēmējdarbība
- LB projekts
- Sabiedrības līdzdalība
- Integrācija
- Drošība
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.