Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Nospraustā Avotu apkaime ir organiska Rīgas vēsturiskā centra (ko iezīmē dzelzceļa loks) DA daļā un ir organiska tā sastāvdaļa, cieši saistīta gan ar nosprausto Centra, gan Grīziņkalna apkaimi. Savukārt dzelzceļa loks to atdala no Dārzciema apkaimes un Maskavas forštates. Avotu ielas apkaimes robežas: Artilērijas iela, Krāsotāju iela, Lienes iela, Avotu iela, Augusta Deglava iela, dzelzceļa loks, dzelzceļš, Dzirnavu iela, Aleksandra Čaka iela. Avotu ielas apkaimes kopējā platība ir 181,5 ha.
Pieņemot Avotu ielu par šīs apkaimes centrālo vietējā transporta asi, Avotu ielas apkaimes robežas ir noteiktas pietiekoši loģiski, lai tā perspektīvā varētu turpināt veidoties par telpiski vienotu un funkcionāli saistītu Rīgas pilsētas teritoriju jeb apkaimi. No telpiskā viedokļa potenciāli problemātiskākā apkaimes teritorija varētu būt tās izteikti industriālā DA daļa, kura atrodas salīdzinoši distancēti no Avotu ielas un pēc apbūves rakstura krasi atšķiras no parējām apkaimes teritorijām.
Reljefs
Avotu ielas apkaimes reljefa raksturs kopumā ir līdzens, lai gan zemes virsmas augstums palielinās virzienā no R uz A. Tādējādi zemākās apkaimes teritorijas (4-5 m augstumā v.j.l.) atrodas tās R daļā (posmā no Dzirnavu līdz Lāčplēša ielai). Apkaimes Z daļā (Ziedoņdārza teritorijā) un centrālajā daļā (ap Matīsa ielu) zemes virsma atrodas 9-10 m augstumā v.j.l., bet A daļā ap Pērnavas ielu sasniedz jau 13-14 m augstumu v.j.l.
Teritorijas apbūves rezultātā reljefs izlīdzināts.
Dabas teritorijas
Dabas un apstādījumu teritorijas Avotu ielas apkaimē aizņem tikai 3,5% jeb 6,4 ha lielu platību. Aizsargājamas dabas teritorijas statuss noteikts tikai apkaimes Ziedoņdārzam. Šo dārzu jeb parku pēc A. Zeidaka projekta izveidoja 1937.-1939.gadā. Ziedoņdārzs veidots gan ainaviskā, gan regulārā stilā. Dārzam raksturīgi plaši zālieni, lielas ziemciešu grupas un cirpti dzīvžogi. Galveno ceļu dekorē cilindrveidīgi cirptu Holandes liepu aleja. Savukārt tās perspektīvu noslēdz laukums ar strūklaku, rozāriju un paviljonu. Ziedoņdārzā ierīkots arī bradājamais baseins un bērnu rotaļu laukums. Ziedoņdārzā aug 10 vietējo kokaugu sugas un 62 introducētie kokaugu taksoni (piemēram, Veimuta priede, Ledebūra lapegle, krūmveida karagāna u.c.).
Teritorijas izmantošana
Atbilstoši pilsētas vēsturiskā centra daudzfunkcionālajam raksturam apkaimē dominē jauktas un centru apbūves teritorijas. Morfoloģiski tas nozīmē daudzstāvu mūra īres namus, kas dominē Čaka ielā un tās tuvumā, bet, virzoties prom no tās, mazstāvu un tieši koka namu īpatsvars. Savukārt teritorijā starp Valmieras ielu un dzelzceļu izvietojas pilnībā rūpnieciska apbūve.
Birkas
- Attīstība; Pilsētvide
- Sports
- Veselība
- Rīgas domē
- Konkursa projekts
- Drošība
- Rīgā notiek
- Izglītība
- Pilsētvide
- Pilsēta attīstās
- LB projekts
- Rīga
- Attīstība
- NVO nams
- Sabiedrības līdzdalība
- Sabiedrība
- Atbalsts Ukrainai
- Jauniešu iesaiste
- Sociālais atbalsts
- Kultūra
- Atbalsts biedrībām
- Integrācija
- Satiksme
- Vide
- Labklājība
- Uzņēmējdarbība
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.