Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Buļļu apkaime atrodas Rīgas galējā ZR stūrī uz Buļļu salas. Tā robežojas ar Daugavgrīvas un Kleistu apkaimēm, kā arī Jūrmalas pilsētu, lai gan pa sauszemi šai apkaimei vienīgais savienojums ir ar Daugavgrīvu. Apkaimes robežas – pilsētas robeža, Rīgas līcis, taka, kas ved uz/no Rīgas līci, Dzintara iela, iedomāta paralēla taisne Roņu ielai, Buļļupe. Buļļu apkaimes kopējā platība – 749,7 ha.
Reljefs
Apkaimes reljefa virsmas maksimālais augstums ir 14 m v.j.l. Augstākās kāpas Buļļu apkaimē un Buļļu salā kopumā atrodas salas D daļā. Posmā no Lielupes līdz Buļļiem teritorijai raksturīgs sīku apmežotu, neregulāru kāpu pauguru un deflācijas ieplaku reljefs (2 – 10 m v.j.l.). Gandrīz visa Buļļu apkaime atrodas litorīnas un pēclitorīnas laika akumulatīvās terases ģeomorfoloģiskajā mikrorajonā, un tikai šaura josla gar Buļļupi pieskaitāma Daugavas ielejas ģeomorfoloģiskajam mikrorajonam. Gar jūras krastu stiepjas smilšaina pludmale, kuru no pārējās apkaimes atdala neregulāra priekškāpa 250-400 m platumā. Piekraste pakļauta intensīvai krasta noskalošanai.
Inženierģeoloģija
No inženierģeoloģiskā viedokļa Buļļu apkaime kopumā uzskatāma par viendabīgu teritoriju. Lielākajā daļā tās teritorijas ir celtniecībai labvēlīgi apstākļi, kur zem augsnes līdz ~10 m dziļumam raksturīgas blīvas smilšainas gruntis (galvenokārt putekļaina smilts ar blīvām starpkārtām). Šajās teritorijās būvlaukuma sagatavošanai nav vajadzīgi speciāli inženiertehniskie priekšdarbi, lai gan uzmanīgi jāvērtē gruntsūdeņu līmenis, kur pārsvarā ir ļoti augsts (0-1,5 m) un tikai vietām (apkaimes DR un daļā ZA) tas dabiski ir būvniecībai pietiekamā dziļumā (1,5-3 m). Ģeotehniski būvniecībai nelabvēlīgākas teritorijas izvietotas gar Buļļupes krastu (ap Rītabuļļiem), un jo īpaši salas pašos DR (Vakarbuļļos). Tur celtniecības apstākļi ir apgrūtināti ne tikai no grunšu sastāva viedokļa, bet arī dēļ teritorijas applūstamības riska, kas jo īpaši salas DR var sasniegt pat 10%.
Ūdeņi
Buļļu apkaimes DR daļā ir Lielupe, bet D daļā Buļļupe ar atsevišķām ūdens lāmām (piemēram, Kuiļjoma), kuru platība variē atkarība no sezonas un vējiem, kas caur Lielupi un Daugavu Buļļupē var būtiski paaugstināt ūdens līmeni.
Dabas teritorijas
Absolūti lielāko daļu Buļļu apkaimes – 73,9% jeb 554,1 ha aizņem dabas un apstādījumu teritorijas. Buļļos atrodas arī plašas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – dabas parks „Piejūra” (573,5 ha), kura D, DR daļā Buļļupes regulāri applūstošajās palienēs atrodas arī Vakarbuļļu dabas liegums.
Teritorijas izmantošana
6,8% jeb 51,3 ha Buļļu apkaimes ir noteikta kā apbūves teritorija ar apstādījumiem (primāri kā dzīvojamā apbūve), pieļaujot saglabāt un nedaudz paplašināt jau pastāvošo retināto dzīvojamo apbūvi Rītabuļļos (galvenokārt gar Dzintara ielu).
Citiem teritorijas atļautajiem izmantošanas veidiem Buļļos ir teritoriāli nebūtiska nozīme, jo tie būtībā apzīmē tikai jau Vakarbuļļos un Rītabuļļos pastāvošo apbūves raksturu (galvenokārt savrupmāju apbūves teritorijas).
Birkas
- Kultūra
- Konkursa projekts
- Sociālais atbalsts
- Brasa
- Rīga
- Jauniešu iesaiste
- Maskavas forštate
- Iļģuciems
- Sabiedrības līdzdalība
- Drošība
- Uzņēmējdarbība
- Satiksme
- Izglītība
- LB projekts
- Atbalsts Ukrainai
- Integrācija
- Āgenskalns
- Labklājība
- Veselība
- Pilsēta attīstās
- Sports
- Attīstība; Pilsētvide
- Atbalsts biedrībām
- Centrs
- Attīstība
- Vide Veselība
- Vide
- Čiekurkalns
- Vecmīlgrāvis
- Rīgas domē
- Pilsētvide
- Sabiedrība
- Rīgā notiek
- NVO nams
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.