Transporta saiknes
Ceļu un ielu trases Juglas apkaimē aizņem 7,3% jeb 103,6 ha lielu teritoriju. Šo rādītāju visvairāk ietekmē plašais Brīvības gatves sarkano līniju koridors (tai skaitā 2008.gada realizētais divlīmeņu krustojums ar Juglas krastmalu), plānotā Ziemeļu koridora trase apkaimes Z daļā un cauri visai apkaimes teritorijai D-Z virzienā ejošais Juglas ielas sarkano līniju koridors. Minēto Juglas apkaimes satiksmes infrastruktūras galveno karkasu papildina pietiekoši izvērsts pilsētas nozīmes un vietējas nozīmes ielu tīkls, kas īpaši attīstīts apkaimes centrālajā daļā. Reālā ielu un laukumu aizņemtā platība apkaimē noteikti ir lielāka, jo šajā radītājā netiek pieskaitītas daudzās Juglas apkaimē esošo daudzstāvu daudzdzīvokļu ēku iekšpagalmu ielas un automašīnu stāvlaukumi.
Juglas apkaime pēc tās teritorijas platības ir otra lielākā Rīgā, jo tajā plašas teritorijas aizņem meži un ūdeņi. Tajā pat laikā dažādas šīs apkaimes daļas ir atšķirīgi vērtējamas no transporta saikņu viedokļa. Apkaimē atrodas 3 pilsētas maģistrāles – Brīvības gatve, Juglas un Biķernieku ielas, kas nodrošina galvenās saiknes ar citām teritorijām. Papildus būtiska nozīme ir apkaimes pilsētas nozīmes ielām –Murjāņu / Silciema, Šmerļa / Malienas, Lizuma / Pakalniešu un Mārkalnes / Salamandras / Baltezera ielu trasēm, pa kurām notiek aktīvas transporta plūsmas apkaimes iekšienē.
Perspektīvā Juglas apkaimes sasniedzamība uzlabosies, izbūvējot plānotā Brīvības ielas dubliera savienojumu ar Mārkalnes ielu. Apkaimes Z daļā transporta saiknes ar Rīgas centru vai Siguldas virziena teritorijām uzlabo Juglas dzelzceļa stacijas atrašanās apkaimes ietvaros.
Juglas apkaimes sasniedzamība ar sabiedrisko transportu ir ļoti laba gan no transporta veidu dažādības, gan maršrutu skaita, gan reisu skaita viedokļa, lai gan no sasniedzamības viedokļa starp dažādām apkaimes daļām pastāv salīdzinoši būtiskas atšķirības. Uz vai caur Juglas apkaimi kursē tramvaji, autobusi, maršruta taksometri, kā arī Siguldas virziena vilciena maršruts.
Ņemot vērā to, ka vairākās šajās pašreiz problemātiski sasniedzamajās teritorijās RTP-2006 pieļauj dažāda veida dzīvojamās apbūves attīstību, perspektīvā līdz ar konkrētas apbūves veidošanu pašvaldībai ir jāveic pasākumi šo Juglas apkaimes daļu nodrošināšanai ar sabiedrisko transportu. Tādējādi ne tikai uzlabosies šo apkaimju sasniedzamība, bet arī tiks samazināta iedzīvotāju nepieciešamība pēc ikreizējas pārvietošanās ar privāto autotransportu un attiecīgi potenciālā tā slodze uz Rīgas transporta sistēmu kopumā.
Birkas
- Sociālais atbalsts
- Sabiedrība
- Pilsētvide
- Centrs
- LB projekts
- Iļģuciems
- Vide Veselība
- Atbalsts biedrībām
- Integrācija
- Vecmīlgrāvis
- Kultūra
- Satiksme
- Drošība
- Brasa
- Veselība
- Konkursa projekts
- Rīgā notiek
- Labklājība
- Čiekurkalns
- Āgenskalns
- Atbalsts Ukrainai
- Izglītība
- Sabiedrības līdzdalība
- Vide
- Uzņēmējdarbība
- Maskavas forštate
- Jauniešu iesaiste
- Attīstība; Pilsētvide
- NVO nams
- Sports
- Pilsēta attīstās
- Rīga
- Rīgas domē
- Attīstība
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.