Karte
Pamatinformācija
Platība: 803.6 ha
Iedzīvotāji: 1 201 (2021)
Iedzīvotāju blīvums: 1 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 445 personas (2017)
Transports
Autobuss: 24
Jaunumi
3. gaitā pa zvejnieku un jūrnieku pēdām: Vecmīlgrāvis – Ziemeļblāzma – Vecdaugava – no Mangaļu jūrskolas un kultūras pils līdz Skanstnieku valnim.
Mangaļsala, Vecdaugava, VecmīlgrāvisPaziņojums par zemes vienības Veiksmes ielā detālplānojuma redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai
MangaļsalaPaziņojums par zemes vienību Traleru ielā detālplānojuma redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai
MangaļsalaPiesaistot ES finansējumu, īstenos projektus zaļākai un ērtākai Rīgai
Buļļi, Centrs, Daugavgrīva, Jaunciems, Mangaļsala, Salas, ZiepniekkalnsMangaļsalas iedzīvotāju aptauja par dzīvi apkaimē un vides vērtībām
Mangaļsala7. gaitā – Mangaļsalas dārgumus meklējot
Mangaļsala3. gaitā pa zvejnieku un jūrnieku pēdām: Vecmīlgrāvis – Ziemeļblāzma – Vecdaugava – no Mangaļu jūrskolas un kultūras pils līdz Skanstnieku valnim.
Mangaļsala, Vecdaugava, VecmīlgrāvisPaziņojums par zemes vienības Veiksmes ielā detālplānojuma redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai
MangaļsalaPaziņojums par zemes vienību Traleru ielā detālplānojuma redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai
MangaļsalaApkaimes dzīve
2018.gadā tika uzsākta ‘Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parkā “Piejūra” (Natura 2000 vieta) projekta ieviešana. Projektā paredzēts antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras (labiekārtots automašīnu stāvlaukums, takas ar aktīvās atpūtas zonu un ārā trenažieriem, robežzīmes, ceļazīmes, barjeras, soliņi, atkritumu urnas, tualetes, apmeklētāju skaitītāji, velosipēdu novietnes) izbūve un atjaunošana Daugavgrīvā, Mangaļsalā un Vecāķos.
Apkaimes vēsturiskais apraksts
Mangaļsala atrodas Rīgas ziemeļu daļā, pie Daugavas ietekas jūrā iepretim Daugavgrīvai. Tā ir apmēram 4,2 km gara un līdz 2,7 km platapussala starp Daugavu, upes kādreizējo gultni Vecdaugavu un Rīgas jūras līča ūdeņiem — vēja sapūsts, smilšains jūras un Daugavas sanesto nogulumu līdzenums. Mangaļsalas vārds bija arī senam zvejniekciemam salas dienvidu galā. Mangaļsalas Rīgai pievienota 1960. gadā.
Fizģeogrāfiskais raksturojums
Robežas
Mangaļsalas apkaime atrodas Rīgas Z daļā un robežojas ar Vecāķu apkaimi, bet pa ūdeni tai ir robežas ar Vecdaugavas, Vecmīlgrāvja un Daugavgrīvas apkaimēm. Robežas – Daugava, Audupe, Vecdaugava, līnija no Vecdaugavas līdz Rīgas jūras līcim, Rīgas jūras līcis. Apkaimes kopējā platība ir 803,6 ha.
Transporta saiknes
Līdzīgi kā Rītabuļļu un Daugavgrīvas apkaimes Daugavas kreisajā krastā, tā arī Mangaļsalas apkaimei Daugavas labajā krastā ir ļoti vājas un ierobežotas saiknes ar citām apkaimēm pa sauszemes ceļiem. Gan transporta plūsma apkaimes iekšienē, gan saikne ar citām teritorijām tiek nodrošināta pa vienu pilsētas nozīmes ielas trasi, kas gan juridiski sastāv no vairākām ielām – Mangaļsalas prospekta, Stāvvadu, Veiksmes, Albatrosu un Traleru ielas.
Par apkaimes.lv
Projekta mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.