2023. gads

Seminārs “Apzināta kopienu veidošana. Identitāte un dialogs”

20. septembrī NVO nams piedāvāja semināru “Apzināta kopienu veidošana. Identitāte un dialogs”. Semināru vadīja Ilze Zvejniece-Laumane, sertificēts koučs, mācīšanās fasilitatore, lektore un mācību vadītāja.

Semināra galvenās tēmas rosināja apzināties savu identitāti un kāda tam saistība ar kopienas veidošanu un kā sarunāties ar cilvēkiem tā, lai kopienu vienotu, nevis šķeltu.

📌 Seminārā prezentācija skatāma – ŠEIT

Seminārs “Pašvaldību likums – iespējas lielākai sabiedrības iesaistei pašvaldības darbā”

31. maijā notika NVO nama rīkots informatīvs seminārs “Pašvaldību likums – iespējas lielākai sabiedrības iesaistei pašvaldības darbā”. Semināru vadīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Seminārā tika sniegta informācija par Pašvaldību likumā paredzētajām iespējām sabiedrībai – gan atsevišķiem indivīdiem, gan nevalstiskajām organizācijām – saņemt informāciju par pašvaldības darbu, piedalīties lēmumu un saistošo noteikumu pieņemšanā, kā arī rosināt un īstenot savas iniciatīvas teritorijas attīstības, kultūras un citu vietējām kopienām aktuālu jautājumu risināšanā.

📌 Semināra prezentācija skatāma Šeit

Seminārs “TikTok iespējas NVO komunikācijā”

17. maijā notika NVO nama rīkots seminārs “TikTok iespējas NVO komunikācijā”. Semināru vadīja lektore Kristīne Tjarve, iepazīstinot dalībniekus ar TikTok satura formātiem, plusiem un mīnusiem, auditoriju, ko iespējams sasniegt šajā sociālo mediju platformā.

📌 Semināra prezentācija skatāma Šeit

Seminārs “Erasmus mazās partnerības – jaunas iespējas NVO”

3. maijā notika NVO nama rīkots seminārs “Erasmus mazās partnerības – jaunas iespējas NVO”, kuram pievienojās vairāk nekā 40 NVO pārstāvji. Semināru vadīja lektore Alise Vītola, kurai ir 10 gadu pieredze, sagatavojot un īstenojot projektus dažādās Eiropas Savienības programmās. Semināra dalībnieki uzzināja, kā veiksmīgi formulēt projekta ideju, izveidot starptautisku partnerību, sagatavot un īstenot “Erasmus” mazās partnerības projekta pieteikumu.

📌Semināra prezentācija skatāma Šeit

Seminārs “Komunikācijas kampaņu ABC”

19. aprīlī  notika NVO nama rīkots seminārs “Komunikācijas kampaņu ABC”, kuram pievienojās vairāk nekā 30 NVO pārstāvji. Semināru vadīja lektore Kristīne Tjarve, iepazīstinot dalībniekus ar komunikācijas kampaņu pamatprincipiem, kampaņu plānošanas ābeci, sniedzot arī padomus, kādēļ būtiska ilgtermiņa komunikācijas aktivitāšu plānošana. 

📌 Semināra prezentācija skatāma Šeit

Informatīvais seminārs “Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese”

4. aprīlī NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā seminārā “Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese”. Seminārā par elektroniskās adreses izveidi un lietošanu stāstījaIlona Bumbiere, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts pārvaldes pakalpojumu politikas īstenošanas koordinācijas nodaļas Pakalpojumu pārvaldības eksperte.

📌 Semināra prezentācija pieejama šeit

Seminārs “Dizaina domāšana un kā to pielietot NVO darbā”

29. martā  notika NVO nama rīkots seminārs “Dizaina domāšana un kā to pielietot NVO darbā”, kuram pievienojās vairāk nekā 40 NVO pārstāvji. Semināru vadīja lektore Jolanta Borīte, iepazīstinot dalībniekus ar jaunu pieeju procesu vadībā – dizaina domāšanas metodi, ar radošām pieejām un iespēju izmantošanu NVO un kopienu radošuma potenciāla realizācijai.

📌 Semināra prezentācija pieejama šeit

Seminārs “Izmaiņas NVO un to pārreģistrācija Uzņēmumu reģistrā”

15. martā notika NVO nama rīkots seminārs “Izmaiņas NVO un to pārreģistrācija Uzņēmumu reģistrā”, kuram pievienojās vairāk nekā 35 NVO pārstāvji.

Semināru vadīja tiesību zinātņu lektore Kitija Bite. Seminārā tika aplūkoti jautājumi, kas skar NVO dibināšanu, biedru sapulces sasaukšanu, statūtu grozījumus, izmaiņas NVO un to reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrā.

📌 Semināra prezentācija pieejama šeit.

Seminārs “Aktualitātes par 2022.gada pārskatu sagatavošanu biedrībām”

1.martā  notika NVO nama rīkots seminārs “Aktualitātes par 2022.gada pārskatu sagatavošanu biedrībām”, kuram pievienojās vairāk nekā 70 NVO pārstāvji. Semināru vadīja grāmatvedības un nodokļu konsultante Ingrīda Lejniece. Seminārā tika aplūkots, kādas prasības biedrību grāmatvedības uzskaitei un gada pārskatiem nosaka  jaunie  Ministru kabineta noteikumi Nr. 439 “Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem un grāmatvedības kārtošanu vienkāršā ieraksta sistēmā”.

📌 Semināra prezentācija pieejama šeit.

Tiešsaistes seminārs “Digitālās komunikācijas tendences 2023. gadā un padomi LinkedIn komunikācijā”

9.februārī notika NVO nama rīkots tiešsaistes seminārs “Digitālās komunikācijas tendences 2023. gadā un padomi LinkedIn komunikācijā”. Semināru vadīja komunikācijas nozares praktiķe Kristīne Tjarve, iepazīstinot ar aktualitātēm komunikācijas jomā un informāciju par platformu LinkedIn, kā to izmantot gan personīgā, gan organizācijas tēla popularizēšanai.

📌 Semināra prezentācija pieejama šeit

Tiešsaistes seminārs “Aktualitātes grāmatvedības un nodokļu likumdošanā”

1.februārī notika NVO nama rīkots tiešsaistes seminārs “Aktualitātes grāmatvedības un nodokļu likumdošanā”. Semināru vadīja profesionāla grāmatvede un nodokļu konsultante Ingrīda Lejniece, iepazīstinot NVO pārstāvjus ar grozījumiem un izmaiņām grāmatvedībā, kas jāņem vērā arī NVO sektoram. 

📌 Prezentācija pieejama šeit.

Tiešsaistes seminārs “NVO darbībā nepieciešamie dokumenti”

11. janvārī Rīgas NVO pārstāvji piedalījās NVO nama rīkotā tiešsaistes seminārā “NVO darbībā nepieciešamie dokumenti”. Semināru vadīja  tiesību zinātņu doktoreKitija Bite, iepazīstinot ar informācija par dokumentiem, kādus nepieciešams sagatavot, dibinot nevalstisko organizāciju un kādi dokumenti iesniedzami Uzņēmumu reģistram gan dibinot, gan piereģistrējot izmaiņas biedrībā, kā arī sniedzot citu noderīgu informāciju.

📌Semināra prezentācija pieejama šeit


2022. gads

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

12. decembrī NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere seminārā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2023. gada 15. janvāris.

📌 Semināra prezentācija pieejama šeit.

Tiešsaistes seminārs “Kā izveidot savu tīmekļa vietni vai emuāru?” 2. nodarbība

9. novembrī NVO pārstāvji turpināja apgūt tīmekļa vietnes izveides iespējas. Semināra gaitā tika aplūkotas šādas tēmas: e-komercijas tiesiskie regulējumi, ekspertu padomi un viedokļi, dažādu e-veikalu platformu apskats, sava e-veikala izveide, maksājumu sistēmu apskats. Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.

📌 Semināra prezentācija.

Tiešsaistes seminārs “Kā izveidot savu tīmekļa vietni vai emuāru?” 1. nodarbība

2. novembrī NVO pārstāvji apguva un izzināja iespējas, kā veidot tīmekļa vietnes, emuārus un vlogus.  Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.

📌 Pielikumā prezentācija pieejama šeit.

Tiešsaistes seminārs “Instagram komunikācija biedrību un projektu popularizēšanā”

31. oktobrī NVO pārstāvjiem tiešsaistes seminārā “Instagram komunikācija biedrību un projektu popularizēšanā”bija iespēja izzināt 2022. gada digitālās komunikācijas tendences un satura principus, kas vislabāk strādā Instagram auditorijas sasniegšanai.

📌 Pielikumā prezentācija pieejama šeit.

Tiešsaistes seminārs “Līgumi NVO darbībā”

12. oktobrī NVO pārstāvji tikās seminārā “Līgumi NVO darbībā”, lai papildinātu zināšanas par dažādu vienošanos un līgumu slēgšanu. Semināru vadīja tiesību zinātņu doktore Kitija Bite.

📌 Prezentācija pieejama šeit.

Tiešsaistes seminārs “Darbs ar izklājlapu lietotnēm – 2”

5. oktobrī NVO pārstāvjiem bija iespēja turpināt iedziļināties datu apstrādē un analīzē izklājlapu vidē.  Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.

📌 Semināra prezentācija.

Tiešsaistes seminārs “eParaksta rīki un to izmantošana”

29. septembrī NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā seminārā  “eParaksta rīki un to izmantošana”. Semināru vadīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas daļas reklāmas vadītāja Una Jirgensone.

📌 Semināra prezentācija.

Tiešsaistes seminārs “Darbs ar izklājlapu lietotnēm – 1”

14. septembrī NVO pārstāvji tiešsaistes seminārā izzināja izklājlapu lietotņu iespējas, – kā strādāt izklājlapu vidē, kopīgot datus, veikt aprēķinus, lietot saites un formulas. Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.

📌 Prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Grāmatvedības aktualitātes 2022. gadā. Kas būs jāievēro 2023. gadā?”

7. septembrī NVO pārstāvjiem notika tiešsaistes seminārs “Grāmatvedības aktualitātes 2022. gadā. Kas būs jāievēro 2023. gadā?”, kurā lektore Ingrīda Lejniece iepazīstināja ar aktuālajām izmaiņām grāmatvedības kārtošanā, kas skar arī NVO sektoru.

📌 Prezentācija.

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

24. augustā NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere seminārā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2022. gada 15. septembris.

📌 Prezentācija pieejama – ŠEIT

Tiešsaistes seminārs “Emocionālā labsajūta un psiholoģiskā noturība mājbūšanas apstākļos”

16. martā NVO pārstāvji tikās seminārā “Emocionālā labsajūta un psiholoģiskā noturība mājbūšanas apstākļos”, lai apzinātu, kā saglabāt savu emocionālo labsajūtu, turpināt darboties aktīvi un dzīvot pilnvērtīgi arī šajā trauksmainajā un sarežģītajā laikā. Semināru vadīja Andra Šulce, transpersonālā konsultante, koučs.  

📌 Prezentācija pieejama – ŠEIT

Tiešsaistes seminārs “Biedrību un nodibinājumu pamatdokumenti, izmaiņas dokumentos, to fiksēšana un reģistrācija”

2. martā seminārā “Biedrību un nodibinājumu pamatdokumenti, izmaiņas dokumentos, to fiksēšana un reģistrācija” NVO pārstāvji iepazinās ar aktualitātēm, lai sagatavotu dokumentus iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā izmaiņu reģistrēšanai, apzināja sapulču sasaukšanas kārtību, kas ir patiesā labuma guvēji biedrībā un citus svarīgus jautājumus. Semināru vadīja Kitija Bite, tiesību zinātņu doktore, vairāku nevalstisku organizāciju pārstāve, mācībspēks Latvijas augstskolās.

📌 Prezentācija pieejama – ŠEIT

Tiešsaistes seminārs “Darba attiecības NVO”

23. februārī nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Darba attiecības NVO”, lai izprastu nodarbinātības iespējas nevalstiskajās organizācijās.  Semināru vadīja Jadviga Neilande,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.

📌 Semināra prezentācija

Tiešsaistes semināri “Kas NVO jāzina par izmaiņām Grāmatvedības likumā?”

26. janvārī un 2. februārī nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes semināru ciklā “Kas NVO jāzina par izmaiņām Grāmatvedības likumā?”, lai izprastu jaunās nodokļu izmaiņas, kas ietekmē arī biedrību un nodibinājumu grāmatvedību. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
📌 Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

19. janvārī NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere seminārā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2022. gada 1. februāris.
📌 Semināra prezentācija 

Tiešsaistes seminārs “Digitālās komunikācijas līkloči NVO popularizēšanā”

12. janvāra seminārā nevalstisko organizāciju pārstāvji iepazina gan jaunākās digitālās komunikācijas tendences 2022. gada sākumā, gan mērķauditoriju paradumus dažādās komunikācijas platformās. Semināru vadīja  Kristīne Tjarve, Mg. paed., komunikācijas nozares praktiķe ar vairāk nekā 18 gadu pieredzi dažādās nozarēs.
📌 Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Darba attiecības NVO”

5. janvārī nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Darba attiecības NVO”, lai izprastu nodarbinātības iespējas NVO.  Semināru vadīja Jadviga Neilande,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
📌 Semināra prezentācija


2021. gads

Tiešsaistes seminārs “Kā NVO slēgt līgumus ar nodarbinātajiem, ievērojot izmaiņas likumdošanā?”

15. septembrī nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Kā NVO slēgt līgumus ar nodarbinātajiem, ievērojot izmaiņas likumdošanā?”, lai izprastu nodarbinātības iespējas NVO, īpaši ņemot vērā noteikumus, kas stājās spēkā šā gada 1. jūlijā. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

18. augustā NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere semināra gaitā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu. Īpaši tika akcentēts, ka projektu iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 1. oktobrim.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par nodokļu izmaiņām 2021. gadā  

9. jūnijā nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Nodokļu izmaiņas 2021.gadā”, lai sagatavotos un izprastu gaidāmās izmaiņas, kas stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par NVO gada pārskatu sagatavošanu

5. maijā nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem bija iespēja piedalīties atkārtotā tiešsaistes seminārā “NVO – biedrību un nodibinājumu – gada pārskats. Kā to sagatavot?”. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Sociālā andragoģija jeb kā strādāt un mācīt pieaugušos?”

Rīgas biedrību un nodibinājumu pārstāvjiem 28. aprīlī bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Sociālā andragoģija jeb kā strādāt un mācīt pieaugušos?”. Semināru vadīja Evija Jansone, Baltijas Starptautiskās akadēmijas docētāja, biedrības “Latvijas Kiberpsiholoģijas asociācija” valdes priekšsēdētāja.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Elektroniskie dokumenti grāmatvedībā”

Nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem 14. aprīlī bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “Elektroniskie dokumenti grāmatvedībā”. Semināru vadīja Jadviga Neilande,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “NVO – biedrību un nodibinājumu – gada pārskats. Kā to sagatavot?”

Tuvojoties gada pārskatu iesniegšanas termiņam, nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu – pārstāvjiem 23. martā bija iespēja piedalīties tiešsaistes seminārā “NVO – biedrību un nodibinājumu – gada pārskats. Kā to sagatavot?”. Semināru vadīja Linda Miezīte,  praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs par iespējām saņemt finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV

17. martā NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties informatīvajā tiešsaistes seminārā “Baltijas-Amerikas Dialoga programma: no pieteikšanās līdz ieviešanai”. Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) programmu vadītāja Latvijā Ilze Bembere semināra gaitā iepazīstināja ar iespējām saņemt finansējumu ASV speciālistu vizītei uz Latviju un sniedza praktiskus ieteikumus par projektu sagatavošanu.
Semināra prezentācija

Tiešsaistes seminārs “Jauna nodokļu piemērošanas kārtība autoratlīdzībai”

10. martā NVO pārstāvjiem bija iespēja piedalīties NVO nama organizētajā tiešsaistes seminārā “Jauna nodokļu piemērošanas kārtība autoratlīdzībai”, lai izzinātu gaidāmo nodokļu maksāšanas kārtību, kas stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā, autoratlīdzību saņēmējiem. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Jadviga Neilande.
Semināra preentācija

Tiešsaistes seminārs “Darbs ar grupu”

24. februārī notika NVO nama organizēts tiešsaistes seminārs, kurā NVO pārstāvji iepazinās ar  psihoemocionālajiem faktoriem, kas kalpo par pamatu grupu veidošanā un vadīšanā. Semināru vadīja lektore Evija Jansone.
Semināra prezentācija

Seminārs “Attālinātais darbs: iespējas un izaicinājumi”

17. februārī notika NVO nama organizēts attālinātais seminārs, kurā 46 dalībnieki tiešsaistē iepazinās ar populārākajām attālinātā darba platformām un iespējām praktiski darboties Zoom platfomā. Semināru vadīja datorspeciālists un pedagogs Mārcis Galiņš.
Semināra prezentācija

 

Seminārs “Biedrību un nodibinājumu pamatdokumenti, izmaiņas dokumentos, to fiksēšana un reģistrācija”

10. februārī notika NVO nama organizēts seminārs, kurā 56 NVO pārstāvji tiešsaistē iepazinās ar nevalstiskas organizācijas dibināšanas priekšnosacījumiem, nepieciešamo dokumentāciju un to reģistrēšanu, kā arī uzzināja, kādas darbības veicamas nevalstiskajā organizācijā, pārvēlot izpildinstitūciju, kādi ir nepieciešamie dokumenti un to pārreģistrācija. Semināru vadīja tiesību zinātņu doktore Kitija Bite. 
Semināra prezentācija

Atkārtots seminārs “Kā dzīvosim 2021. gadā? Nodokļu izmaiņas!”

27. janvārī NVO nams atkārtoti organizēja semināru, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt par  jaunajām nodokļu izmaiņām, kas ietekmē arī biedrību un nodibinājumu grāmatvedību. Semināru vadīja praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos Linda Miezīte.
Semināra prezentācija

Seminārs “Dokumentu pārvaldības organizēšana nevalstiskajā organizācijā”

20. janvārī notika NVO nama organizēts seminārs, kurā 68 NVO pārstāvji tiešsaistē mācījās dokumentu pārvaldības organizēšanu savās organizācijās. Semināru vadīja tiesību zinātņu doktore Kitija Bite. 
Semināra prezentācija

Seminārs “NVO darbs attālināti. Ko varam iemācīties un pielietot turpmāk?”

17. janvārī Zoom platformā notika NVO nama organizēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja palūkoties uz pašreizējiem ierobežojumiem no iespēju puses, izmēģināt jaunas darba metodes un kopīgi padomāt, kā tās var izmantot NVO darbā arī turpmāk. Semināru vadīja Inese Vaivare, biedrības “LAPAS” direktore, projektu vadības eksperte, viena no brīvprātīgo kustības “Viegli palīdzēt” veidotājiem. 
Semināra prezentācija

Seminārs “Kā dzīvosim 2021. gadā? Nodokļu izmaiņas!”

6. janvārī Zoom platformā notika NVO nama organizēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt par  jaunajām nodokļu izmaiņām, kas ietekmēs arī biedrību un nodibinājumu grāmatvedību.  Semināru vadīja praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos Linda Miezīte.
Semināra prezentācija


2020. gads

NVO apgūst zināšanas par elektroniskajiem dokumentiem

25. novembrī Facebook tiešraidē notika NVO nama organizēts seminārs (1.daļa), kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt elektroniskajiem dokumentiem, to tiesisko un darbības vidi, dokumentu radīšanu, apriti u.c. jautājumus. Semināru vadīja dokumentu un arhīva pārvaldības eksperte Mg. sc. Ilga Robežniece. 
Semināra prezentācija

NVO apzina eParaksta lietošanu un priekšrocības

11. novembrī norisinājās NVO nama iniciēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja plašāk uzzināt par eParakstu, tā rīkiem, kā tos iegūt un lietot, kā elektroniski parakstīt un pārbaudīt dokumentus. Semināru vadīja VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāves Linda Guķe un Madara Hella Šabaka.
Semināra prezentācija

Seminārs “Sabiedriskā labuma organizācijas – to reģistrēšana, darbība un likvidācija”

28. oktobrī norisinājās NVO nama organizēts seminārs, kurā NVO pārstāvjiem bija iespēja  uzzināt, kas ir sabiedriskā labuma mērķis, kas var reģistrēt sabiedriskā labuma organizācijas, kādai informācijai jābūt statūtos un  citu noderīgu informāciju. Semināru vadīja grāmatvedības un nodokļu konsultante Linda Miezīte.
Semināra prezentācija

NVO apgūst prezentāciju veidošanas prasmes  

21. oktobrī NVO namā norisinājās seminārs, kurā NVO pārstāvji apguva prezentāciju izveides iespējas un to pielietojumu gan klātienē, gan arī tiešsaistē. Semināru vadīja pedagogs un datorspeciālists Mārcis Galiņš. 
Semināra prezentācija

NVO izzina digitālās komunikācijas tendences 2020. gadā

14. oktobrī NVO namā norisinājās seminārs par digitālās komunikācijas tendencēm 2020. gadā un to, kā organizēt darbu tiešsaistē, ko vadīja komunikācijas profesionāle Kristīne Tjarve.
Semināra prezentācija “Digitālās komunikācijas tendences 2020. gadā un pilsonisko aktivitāšu popularizēšana sociālajos medijos” 

Semināra prezentācija “Pilsonisko aktivitāšu popularizēšana sociālajos medijos” 

NVO apzina ziedojumu saņemšanas noteikumus

7. oktobrī NVO namā pulcējās nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai seminārā izzinātu kādi likumi vai noteikumi regulē ziedojumu saņemšanu nevalstiskām organizācijām, kādiem mērķiem drīkst vākt ziedojumus un vai no saziedotās summas ir jāmaksā nodokļi.  Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija

Kompensācijas NVO darbiniekiem

3. jūnijā NVO pārstāvji tiešsaistes seminārā apguva grāmatvedības tēmu – kompensāciju aprēķināšanu NVO darbiniekiem. Semināru vadīja lektore Jadviga Neilande.
Semināra prezentācija

Dokumentu pārvaldības organizēšana nevalstiskajās organizācijās

27. maijā notika NVO nama organizēts seminārs tiešsaistē “Dokumentu pārvaldības organizēšana nevalstiskajā organizācijā”. Semināru vadīja lektore Kitija Bite.
Semināra prezentācija

Kādas ir mārketinga iespējas sociālajos tīklos?

19. februārī biedrību un nodibinājumu pārstāvji apmeklēja semināru “Mārketinga iespējas sociālajos tīklos”. Semināru vadīja lektore Kristīne Tjarve.
Semināra prezentācija

Seminārs par biedrību un nodibinājumu reģistrēšanas pamatdokumentiem, izmaiņām dokumentos, to fiksēšanu un reģistrāciju

12. februārī  nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un interesentiem bija iespēja apgūt nevalstiskas organizācijas dibināšanas priekšnosacījumus, nepieciešamo dokumentāciju un to reģistrēšanu. Semināru vadīja lektore Kitija Bite.
Semināra prezentācija

Kā NVO sagatavot gada pārskatu par 2019. gadu?

 5. februārī biedrību un nodibinājumu pārstāvji seminārā mācījās sagatavot NVO gada pārskatus par 2019. gadu un apzināja arī citas aktualitātes. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Linda Miezīte. 
Semināra prezentācija

Kādas nodokļu un grāmatvedības izmaiņas sagaida 2020. gadā?

15. janvārī biedrību un nodibinājumu pārstāvji seminārā apzināja nodokļu un grāmatvedības izmaiņas 2020.gadā, kas skar ikvienu nodokļu maksātāju, tai skaitā nevalstiskās organizācijas. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Jadviga Neilande.   
Semināra prezentācija